Kada ir kur būtini naudoti kasos aparatai?

Turint verslą ir vykdant prekybą kyla nelabai klausimų. Vienus atsakymus galima rasti lengvai, o kitų tenka paieškoti ilgėliau. Daugeliui tų verslininkų, kurie nori atsidaryti fizinę parduotuvę, kavinę, saloną ar kitą panašią prekybos vietą, kyla nemažai neaiškumų dėl atsiskaitymų. Kaip vesti visą buhalteriją tiksliau gali paaiškinti buhalteriai, bet tam, kad klientas gautų tą fizinės išraiškos čekiuką – reikalingi kasos aparatai.

Valstybinė mokesčių inspekcija teigia, jog kasos aparatai nėra privalomi naudoti, kai, pvz.: atsiskaitoma gyvenamosiose, darbo ar kitose pirkėjų nurodytose prekių pristatymo (paslaugų suteikimo) vietose; teikiant paslaugas lauko sąlygomis ar kitais, konkrečiai nustatytais atvejais. Tuo tarpu jie yra būtini tose vietose, kuriose asmenys už jiems parduodamas prekes arba suteikiamas paslaugas sumoka grynaisiais ir (arba) negrynaisiais pinigais, kai yra naudojamasi mokėjimo priemone, arba kuriose asmenims už superkamas iš jų prekes sumokama grynaisiais pinigais. Tada jau įmonė ar organizacija privalo įsigyti šiuos aparatus.

Daugelis su kasos aparatais susipažinome dar ankstyvoje vaikystėje. Visi vaikai mėgsta žaisti parduotuvės žaidimus ir naudotis pinigais bei juos priimančiu aparatu. Tais laikais ir būdavo senieji klasikiniai kasos aparatai. Kartais juos dar yra galima surasti nuošalesnėse vietovėse, mažesnėse parduotuvėlėse ar restoranuose. Juose įprasta, kad atsidaro pinigų stalčius (dažnai su maloniai ausiai pinigų žvangėjimo garsu) kai tik darbuotojas patvirtina mokėjimo sumą.

Tuo tarpu šiais laikais kasos aparatai jau yra visai kitokie. Pasikeitė ne tik jų išorinis dizainas, bet ir daugelis funkcijų bei naudojimosi galimybės. Daug ką lemia išankstinis duomenų suprogramavimas, kad tik pardavėjui būtų kuo patogiau šiuo daiktu naudotis. Šiuolaikiniai modernūs kasos aparatai ne tik leidžia vartotojui suvesti prekės kainą, bet ir ją priskirti atitinkamam skyriui, kuris būna iš anksto suprogramuotas. Todėl yra daug lengviau analizuoti pardavimų duomenis ir nuspręsti, kurios prekės yra perkamiausios ir pan.

Svarbiausia, kad kasos aparatai geba spausdinti mokėjimo kvitą, patvirtinantį apie atliktą pirkimą ir sumokėtą sumą, kuris yra skirtas pirkėjui. Šiuolaikinės inovacijos labai greitai pasiekia visas sritis, tad ne išimtis ir kasos aparatai. Galbūt netrukus modernių pokyčių sulauksime ir šioje rinkoje?