Press "Enter" to skip to content

Kai „cypia“ stabdžiai, metas į autoservisą

bmw remontas

Be automobilio dažnas neįsivaizduojame nei vienos dienos. Tiesa, kaip ir viskas šiame gyvenime, automobilis nėra amžinas. Kai ateina metas keisti vieni ar kitą detalę, kuri natūraliai susidėvi dėl dažno transporto priemonės naudojimo ar yra pažeidžiama eismo įvykio metu, Svarbu paminėti, jog tiek BMW stabdžių kaladėlių ir diskų keitimas, tiek ir bet kokio kito pobūdžio gedimas turėtų būti pašalinamas operatyviai. Mašinai „negaluojant“, akivaizdžiai suprastėja vairavimo kokybė, padidėja galimo pavojaus kelyje tikimybė bei atsiranda daug kitų nepageidaujamų niuansų.

Nesunku suprasti, kada stabdžiu kaladėlėms „atėjo paskutinioji“. Šį negalavimą įprastai išduoda keisti cypimo ar girgždėjimo garsai stabdymo metu, per „minkštas“ stabdžių pedalas. Naujesnių modelių automobilių stabdžių kaladėlėse yra įmontuoti davikliai, perduodantys signalą į vairuotojo prietaisų skydelį, kai kaladėlės nudyla iki tam tikro lygio.

Dar vienas opus klausimas vairuotojams: kaip dažnai reikalingas BMW stabdžių kaladėlių ir diskų keitimas (arba bet kurios kitos markės automobilio). Meistrai, remdamiesi savo sukaupta darbine patirtimi, pastebi, jog priekinės stabdžių kaladėlės tarnauja trumpiau ir turi būti keičiamos maždaug tris kartus dažniau nei galinės. Šio remonto darbo dažnumą įtakoja daug faktorių, pavyzdžiui, vairavimo stilius, stabdymo greitis, šlifavimo temperatūra, naudojimo vieta (miestas, greitkeliai, kalnuotos vietovės ir panašiai).

Žvelgiant į žodžių junginio struktūrą, BMW stabdžių kaladėlių ir diskų keitimas atrodo tarsi du atskiri remonto darbai. Ar, keičiant stabdžių kaladėles, būtinas ir diskų keitimas? Šis remonto darbas yra privalomas tais atvejais, jei susiklosto bent viena iš pateiktų situacijų.

Stabdžių diskų storis yra beveik minimalus.

Ant stabdžių diskų yra matomas didesnis nei 1 mm iškilimas.

Stabdžių disko paviršius yra sutrūkinėjęs arba ant jo yra matomi gilūs grioveliai.

Šis remonto darbas, kaip ir, beje, kiti, turėtų būti patikėti profesionaliems meistrams, kurie ne tik išmano tai, ką daro, bet ir bendrauja bei bendradarbiauja su transporto priemonės savininku, ieškodami tinkamiausio sprendimo. Pavydžiui, profesionalus meistras ne tik pasakys, jog stabdžių kaladėlės gali būti kelių rūšių (be metalo, su trupučiu metalo, metalinės), bet ir, atsižvelgęs į individualią situaciją, pasiūlys tinkamiausią variantą.