Press "Enter" to skip to content

Kaip atliekamas ir kada Jums gali būti reikalingas automobilių vertinimas?

Kilnojamo turto vertinimas kasdien tampa vis labiau reikalinga paslauga daugeliui Lietuvos gyventojų. Jeigu nustebote, kodėl ir dėl ko taip yra, tikriausiai su šia paslauga dar neteko susidurti ar apie ją daugiau išgirsti. Galime papasakoti plačiau ir išsamiau. Kaip ir visiems kitiems kilnojamiems objektams, taip ir mūsų kasdien naudojamiems automobiliams yra reikalingas vertės nustatymas arba kitaip dar vadinamas trumpiau – automobilių vertinimas.

Šią paslaugą teikia profesionalus turto vertintojas. Dažniausiai ekspertas atvyksta į vietą ir gyvai apžiūri vertinamą turtą. Jam reikalinga padaryti keletą nuotraukų, taip pat surinkti visą reikiamą informaciją apie automobilį ir patikrinti vertinamo turto dokumentus. Darbas iš šalies gali pasirodyti labai lengvas ir paprastas, atliekas per keletą valandų, bet daikto apžiūra ir išvardintų darbų atlikimas dar ne viską nulemia. Didžioji dalis darbo vertintojo lauko po to. Pagal turimą ir sukauptą informaciją žmogus, nustatinėjantis automobilio vertę, atlieka išsamius skaičiavimus, lygina rezultatus su rinkoje esama situacija ir galiausiai pateikia Jums savo parengtą automobilio vertinimo ataskaitą. Tik tuomet darbas bus atliktas ir Jūs, užsakęs tokią paslaugą galėsite džiaugtis jo rezultatais. Tad kyla klausimas: kada, kodėl ir kam Jums gali prireikti kilnojamo turto vertintojo paslaugų. Skaitykite toliau.

Situacijos, kada gali prireikti samdyti automobilių vertinimo ekspertą, yra kelios. Viena jų – tai galimas mašinos pirkimas, arba priešingai – jos pardavimas. Šis procesas yra svarbus, norint objektyviai nustatyti turto vertę ir atlikti pirkimo – pardavimo sandorį teisingai bei iki galo. Pateikdamas turto vertės nustatymo dokumentus, vertintojas pagrįstai gali argumentuoti, kodėl yra būtent tokia nustatyta jo kaina. Tai svarbu tiek pirkėjui, norinčiam įsitikinti, ar tikrai pardavėjo prašoma kaina yra teisinga, tiek ir turto pardavėjui, kuris siekia sudaryti kuo palankesnį sau pardavimo santykį.

Kitas labai populiarus automobilių vertinimas yra dažnai atliekamas ir tada, kai įvyksta autoįvykiai. Jeigu tas žmogus, kurio automobilis patyrė tam tikro lygio sugadinimą nėra patenkintas suma, kurią paskaičiavo draudimo kompanija, jis turi teisę kreiptis į nepriklausomą vertintoją, kuris iš naujo įvertins transporto priemonės patirtą žalą ir vėl apskaičiuos priklausančią draudimo išmoką.