,

Kaip elgiasi finansiškai sėkmingi žmonės?

finansai

Daugybė žmonių visame pasaulyje siekia finansinės sėkmės. Sakoma, kad, jei nori ko nors pasiekti, reikia mokytis iš pačių geriausių. Taigi, verta pasinaudoti šiuo patarimu – atkreipkite dėmesį, kaip elgiasi, kokius įpročius yra išugdę finansiškai sėkmingi žmonės – pat metas taip pradėti elgtis ir jums.

Jie nuolat rūpinasi savo sveikata

Pradėjus stebėti finansiškai sėkmingų žmonių elgesį, netrukus galima pastebėti, kad pastarieji ypač atsakingai rūpinasi savo sveikata. Ir nieko keista, kodėl elgiamasi būtent taip – juk, net ir menkiausias negalavimas bent trumpam atitraukia nuo svajonių įgyvendinimo bei darbų. Taigi, finansiškai sėkmingi žmonės žino, kad kuo labiau rūpinais savo sveikata, tuo geriau jausis; o kuo geriau jausis, tuo daugiau jėgų galės skirti darbui.

Į paskolas ir kreditus žiūri kaip į naujas galimybes, o  ne kaip į sunkią finansinę naštą

Įdomu tai, kad tie žmonės, kurie negali savęs pavadinti finansiškai sėkmingai, į kiekvieną paskolą ar kreditą žiūri, kaip į sunkią finansinę naštą, tuo tarpu finansine sėkme besidžiaugiantys žmonės į šiuos akcentus žiūri kaip į naujas galimybes, kurios gali atnešti dar daugiau naudos. Atsakingai renkasi tarp anuiteto ir linijinio paskolos grąžinimo būdų. Taigi, jei ieškote atsakymo į klausimą, kaip tapti finansiškai sėkmingu, labai tikėtina, kad paskola ar kreditas yra ta, ko jums reikia – galbūt būtent tai taps puikia paskata pradėti naują veiklą.

Pasikliaujate vos vienu finansiniu šaltiniu

Finansiškai sėkmingi žmonės tvirtina, kad vienas pajamų šaltinis gali jums suteikti galimybę išgyventi, patenkinant svarbiausius savo poreikius, tačiau turinti vos vieną jį, tikrai sunku tikėtis visiškos finansinės laisvės. Taigi, dar viena visiškai finansinės laisvės paslaptis yra įminta – tiesiog būtina ieškoti kuo daugiau pajamų šaltinių. Beje, kaip pastebi pasaulio turtingiausieji, šiuo atveju puikiai tinka ir pasyvūs pajamų šaltiniai – jie užtikrina pinigus, tačiau reikalauja mažai jūsų energijos bei priežiūros.

Taupyti, taupyti ir dar kartą taupyti

Svajojantys apie finansinę nepriklausomybę, tikrai turėtų taupyti, tačiau nereikėtų pasikliauti vien tik tuo patarimu, kurį galima dažnai išgirti – neva 10 procentų gaunamų per mėnesį pajamų, būtina atidėti taupymui. Pasaulio turtingieji teikia šiek tiek kitokį patarimą – jie sako, kad reikėtų turėti bent 2 – 3 fondus, į kuriuos kas mėnesį pervesti bent šiek tiek pinigų.

To nemoko nei mokykloje, nei universitete…

Atrodytų, būtų puiku, jei finansinės nepriklausomybės pamatų būtų galima tiesiog išmokti. Tačiau bloga žinia yra ta, kad to nemoko nei mokykloje, jei universitete, o tos skurdžios nuotrupos, kurias galima išgirsti ekonomikos pamokų ar paskaitų metu, nei iš tolo neprimena tos informacijos, kurią turėtų žinoti kiekvienas, norintis tapti finansiškai nepriklausomu. Taigi, labai svarbu suvokti ir dar vieną dalyką – jei norite tapti būtent tokiu žmogumi, tai to mokytis turėsite patys – nelaukite, kol universitete jums bus įdiegti pagrindai – to tiesiog nebus.

Pirkite knygas, lankykite seminarus, dalyvaukite mokymuose, nuolat semkitės žinių iš ačiū geriausių – visa tai tikrai bus labai naudinga.

Taigi, kaip matyti, jei norite tapti finansiškai nepriklausomu, yra daugybė būdų, nuo kuo galite pradėti. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad finansinės laisvės turėtumėte ne tik patys siekti, bet ir mokinti to savo vaikus. Beje, specialistai tvirtina, kad tikrai nereikia laukti, kol vaikai sulauks pilnametystės – pasirodo, kad šių paslapčių galima pradėti mokinti jau ir pirmoką, o tokios sąvokos, kaip kreditai ar paskolos, taip pat jau turėtų būti pažįstami.