Press "Enter" to skip to content

Kaip įrengti puikų kambarį savo vaikams?

rasomieji stalai
Kiekvieni tėvai nori, kad jų vaikai augtų laimingi, todėl nori jiems sukurti kuo geresnes sąlygas, kurios leistų ir skatintų juos spindėti. Bet kad ir kaip nemalonu tai pripažinti, kartais finansinės galimybės apriboja mūsų norus ir troškimus. Bandant įrengti puikų vaikų kambarį, dažnai koją pakiša ne tik pinigų, bet ir erdvės trūkumo problema. Ji priverčia mus gerai pamastyti ir nuspręsti: kaip maksimaliai išnaudoti turimą erdvę ir sukurti patogų bei jaukų kambarį savo vaikams?

Vaikams dažniausiai tenka gyventi mažiausiame namų kambaryje. Ten apriboja jų gebėjimus žaisti, išlikti fiziškai aktyviems. Dėl to tėveliai dažnai nusprendžia jų žaislus ir žaidimus laikyti visiems prieinamoje namų vietoje, kad vaikas turėtų daugiau erdvės savo kambaryje. Planuojant vaikų kambarį, labai svarbu yra stengtis sutaupyti kuo daugiau vietos.

Suvokę pradinius žingsnius privalome suprasti, kad vaikui turėti nuosavą kampą yra nepaprastai svarbu. Vaikas taip pat yra žmogus, jam reikia ne tik dėmesio ir meilės iš jūsų pusės, tačiau ir trupučio asmeninio privatumo, kurio svarba laikui bėgant tik didės. Jeigu niekaip negalite sau leisti įrengti vaikui atskirą, nuosavą kambarį, bendroje namų patalpoje, galbūt svetainėje, sukurkite nedidelę erdvę, kurioje vaikas turės bent truputį privatumo ir galės netrukdomas ir pažaisti, ir pabūti vienas. Kurdami tokią erdvę vaikui, kai nėra galimybės įrengti jam atskirą kambarį pasistenkite, kad joje tilptų visi svarbiausi ir reikalingiausi baldai. Rašomieji stalai vaikams bei kiti baldai yra tokie pat svarbūs, kaip lova bei korpusiniai baldai drabužiams, kadangi jie sukuria vaikui atmosferą, kurioje jis gali mokytis ir tobulėti be jokių apribojimų.

Kai galvosite, kaip išdėstyti baldus vaiko kambaryje arba atskirame plote, gerai pamąstykite, ką dažniausiai veikia vaikas ir skatinkite tai. Jeigu jūsų patalpa yra labai maža, skirkite daugiausiai dėmesio mokymosi bei žaidimų vietai, o kad sutaupytumėte kuo daugiau vietos galite įrengti paslepiamą vietą miegui. Įvairiausios išstumiamos ir atlenkiamos lovos yra nepriekaištingas būdas sutaupyti kuo daugiau vietos, kas leidžia vaikui turėti daugiau vietos žaisti, tobulėti, mokytis. Žaislai, galbūt muzikiniai instrumentai, rašomieji stalai vaikams yra prioritetas.

Jeigu jūsų plotas yra labai mažas, yra dar vienas būdas išspręsti erdvės problemas. Radę įvairiausius pakabinamus baldus arba pasigaminę baldus pagal užsakymą galite labai efektyviai išnaudoti sienas bei vertikalų patalpos plotą, aukštį. Pakabinamos lentynos, baldai – transformeriai, dviaukštės lovos leidžia jums maksimaliai išnaudoti visą kambario erdvę ir palikti bent truputį laisvo ploto, kuriame vaikas gali žaisti ir išlikti fiziškai aktyvus. Vaiko kambariui pirkite šviesius baldus, kurie padarys kambarį jaukesnį ir vizualiai didesnį. Jeigu vaikas turės pakankamai vietos žaisti, mokytis ir tobulėti, galite manyti, jog savo darbą atlikote tinkamai.