Kaip pasirinkti paslaugas, kai reikalingi kadastriniai matavimai

Kadastriniai matavimai yra gana specifinė paslauga, su kuria susiduria ne tiek jau ir daug žmonių. Visgi, jeigu nutiko taip, kad Jums reikalingi tokie darbai, pirmiausia reikėtų pasidomėti plačiau apie šias paslaugas bei žinoti, kaip tinkamai pasirinkti profesionalius matavimus atliekančius matininkus.

Kadastriniai ar geodeziniai matavimai?

Jeigu iki šiol nežinojote, ką reiškia kadastriniai ar geodeziniai matavimai, informacijos apie tai galite sužinoti pas NT specialistus, o taip pat šiek tiek pasidomėję internete. Dažnai ieškant internete, galima aptikti dvi sąvokas: kadastriniai ir geodeziniai matavimai. Kartais šios sąvokos naudojamos kaip sinonimas. Kadastriniai matavimai yra darbai, kurie atliekami norint nustatyti nekilnojamojo turto ribas, nuosavybė ir savybes. Tai gali būti žemės sklypo ribų nustatymas, kurio metu nustatomas tikrasis sklypo dydis, jo posūkių taškai. Taip pat atliekant šiuos matavimus gali būti nustatomos statinių ir pastatų koordinatės, plotas. Tad galima atlikti ir žemės sklypų, ir pastatų, ir butų kadastrinius matavimus.

Kam reikalingi kadastriniai matavimai?

Dažniausiai tokie matavimai reikalingi keičiant sklypo plotą. Vienas dažniausių atvejų yra tuomet, kai turėtas didesnis sklypas nusprendžiamas padalinti į žemesnius. Tuomet privalu naujai suformuotų sklypų ribas nustatyti, o tam reikalingi matininkai Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste, kuriame ir yra žemės sklypas. Per naujo sklypo ribas reikėtų nustatyti ir tuo atveju, jeigu į vieną naują sklypą jungiami du ar daugiau sklypų. Tuomet taip pat užsakomi kadastriniai ar geodeziniai matavimai.

Atlikus visu kadastrinius matavimus, duomenys yra suvedami ir susisteminami. Turint visus duomenis, jie tampa kadastro byla. Šią bylą matavimus atlikę geodezininkai perduoda Nacionalinei žemės tarnybai. Per kelias savaites tarnyba patikrina duomenis. Jeigu įžvelgia netikslumų, juos privalu ištaisyti, nes tik tuomet bus gautas tarnybos patvirtinimas, kad duomenys tikslūs į tvarkingi. Tuomet nekilnojamojo turto duomenys registruojami Registrų centre.

Kaip užsisakyti paslaugas?

Kaip jau minėta, kadastriniai matavimai gali būti atliekami tik matininkui atvykus į matuojamą objektą. Tad nereikėtų žavėtis pasiūlymais, jeigu internete rastumėte ir tokių matininkų, kurie teikia montavimo paslaugas nuotoliu. Tiksliausiai nustatomos ribos tik tuomet, kai specialistas atvyksta į vietą ir išmatuoja sklypą. Taip pat nepamirškite prieš užsakydami paslaugas pasiteirauti apie kainą. Dažniausiai ji priklauso nuo to, kokia yra sklypo specifiką, kiek pastatų reikėtų įvertinti, kokioje vietoje sklypas yra.