Kaip pasirūpinti namų šiluma?

šiluma

Namų šiluma yra svarbi kiekvienam, todėl renkantis šildymo sistemą namams, reikia labai gerai viską apgalvoti. Žinoma, jeigu namas nėra naujos statybos, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie jo renovaciją ir šildymo sistemos atnaujinimą. Šiuo metu renovuojamiems ir naujai statomiems gyvenamiesiems namams šilumos poreikis stipriai mažėja, dėl aukštos namų energinės klasės. O būdų pasirūpinti savo namų šiluma vis daugėja.

Pastebima, kad šiuo metu sparčiai mažėja kietojo kuro katilų paklausa. Daugeliui labai svarbu patogumas ir ekonomiškumas, todėl mieliau renkasi nuolatinės priežiūros nereikalaujančias šildymo sistemas. Be to, dujinio šildymo sistemos ar šilumos siurbliai kaina mažai skiriasi nuo kietojo kuro šildymo sistemų, tačiau pastarosios reikalauja ne tik kuro pasiruošimo. Reikalinga kurą sandėliuoti, taip pat, esant šildymo sezonui, bent kartą per 1-2 paras pakrauti.

Ne paslaptis, kad dujinis šildymas bei sparčiai populiarėjantys šilumos siurbliai yra išties paklausūs tarp mėgstančių komfortą. Deja, dujinis šildymas gali būti prieinamas ne visiems, jeigu gyvenvietėje nėra atvestas dujų įvadas. Šilumos siurbliai, kaip ir dujiniai katilai, nereikalauja nuolatinės priežiūros ir tai puiki alternatyva, kai nėra dujų įvado. Jų įrengimas yra paprastas, o atitinkami šilumos siurbliai gali šildyti ne tik namus, bet ir ruošti karštą vandenį.

Šilumos siurbliai iš tiesų yra labai ekonomiškas ir modernus šildymo būdas. Jie gali būti kelių rūšių: geoterminiai siurbliai, oras-vanduo ir oras-oras. Besirūpinantiems šiluma didelių namų savininkams verta pagalvoti apie geoterminio šildymo sistemą, o mažesniems ekonomiškiems namams puikiai tiks ir kiti šilumos siurbliai. Tačiau verta žinoti, kad oras-oras šilumos siurbliai kaina yra patrauklesni už oras-vanduo, tačiau jie neruošia karšto vandens. O oras-vanduo veikia panašiai, kaip geoterminio šildymo siurbliai – ne tik šildo namus, bet ir ruošia karštą vandenį.