,

Kaip prižiūrėti buitinės technikos prietaisus – patarimai iš profesionalų lūpų

Dideli buitinės technikos prietaisai, tokie kaip viryklės, šaldytuvai, skalbimo mašinos, džiovyklės ir indaplovės yra sąlyginai brangūs, o tai jų priežiūrą paverčia ypatingai svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Priešingu atveju mūsų buityje naudojami buitinės technikos prietaisai praranda savo veikimo efektyvumą ir anksčiau ar vėliau mums teks juos pakeisti naujais. Tinkamai pasirūpindami savo buitinės technikos prietaisais, mes galime užtikrinti, kad jie veiks efektyviai, sklandžiai ir kokybiškai, kartu sumažinant suvartojamos elektros energijos sąnaudas ir prailginant jų tarnavimo laiką.

Maži virtuvės buitinės technikos prietaisai, tokie kaip mikseris, kavos aparatas ar skrudintuvas taip pat turėtų būti reguliariai valomi, tačiau jų priežiūra yra gerokai paprastesnė ir primityvesnė. Valant juos iš karto po pasinaudojimo, šie daug vietos mūsų virtuvėje neužimantys prietaisai tarnaus ilgiau ir nereikalaus iš mūsų didelių papildomų pastangų.

Taigi, jei jus domina profesionalūs patarimai, kaip prižiūrėti buitinės technikos prietaisus, skaitykite toliau ir sužinosite daugybę https://www.vilniausmeistrai.eu/ pateikiamų praktiškų patarimų, kurie turėtų palengvinti jūsų naudojamos buitinės technikos prietaisų priežiūrą ir paversti ją efektyvesne, išvengiant pernelyg didelių išlaidų remontui ir atitolinant būtinybę juos keisti naujais.

Šaldytuvo priežiūra

Kiekvienuose namuose galime rasti šaldytuvą. Tai neabejotinai yra būtent tas buitinės technikos prietaisas, be kurio mes negalime tverti nei vienos dienos – nepaisant to, ar mes šaldytuvą naudojame siekdami išsaugoti maisto produktų šviežumą, ar bandome atšaldyti vandenį ir kitus gėrimus karštomis vasaros dienomis. Naudojant senesnius šaldytuvų modelius, kuriuose kondensatoriaus ritė yra galinėje šaldytuvo dalyje, kas keletą mėnesių reikėtų jas nuvalyti. Tuo tarpu turint naują šaldytuvo modelį, galinę šaldytuvo dalį kas keletą mėnesių nuvalyti reikėtų tam, kad pašalintumėte nešvarumus ir užtikrintumėte, kad šaldytuvas efektyviai šaldytų.

Tarp šaldytuvo priežiūros užduočių taip pat turėtų būti ir šaldytuvo durelių tarpinių reguliari priežiūra. Jūs turite užtikrinti, kad tarpinės nėra užsiteršusios nešvarumais. Jei tarpinės yra neprižiūrimos, ilgainiui jos vis labiau susidėvi, todėl šaldytuvo durys tinkamai nebeužsidaro ir iš jo ištrūksta šaltas oras. Jei pastebite, kad durelių tarpinės įtrūko ar yra kitaip pažeistos, turėtumėte kreiptis į šaldytuvų remonto specialistus.

Viryklės, kaitlentės ir orkaitės priežiūra

Nors daugumoje moderniai įrengtų virtuvių šiandien dažniausiai yra pasirenkamos įmontuojamos orkaitės su kaitlentėmis, taip pat nereikėtų pamiršti ir viryklių. Pastarosios neretai pasirenkamos daug laiko virtuvėje praleidžiančių vartotojų, kurie nevengia gaminti įvairius gurmaniškus patiekalus ar vienu metu gamina daug skirtingų patiekalų.

Būtų klaidinga manyti, kad reikia valyti tik virykles, o kaitlenčių vartotojai gali lengviau atsipūsti. Deja, bet tiek viryklės, tiek ir kaitlentės turėtų būti valomos reguliariai, nuo jų pašalinant atsiradusius nešvarumus ir pridžiūvusius gaminto maisto likučius. Jei viryklė nebus reguliariai valoma, jos degikliai gali užsikimšti. Be to, tokiu atveju įjungus kaitvietes, gali pradėti degti užsilikę pridžiūvę riebalai ir kiti maisto likučiai, sukeliant labai nemalonų kvapą ir dūmus. Atsižvelgiant į naudojimosi virykle reguliarumą, ją turėtumėte nuvalyti bent kartą per mėnesį (arba dažniau). Tuo tarpu kaitlentės paviršių galite nuvalyti ir po kiekvieno gaminimo, tokiu būdu užtikrindami, kad kaitvietės neužsiterštų ir veiktų efektyviai. Viryklių ir kaitviečių valymui vertėtų įsigyti specializuotas valymo priemones.

Taip pat negalima pamiršti ir orkaitės priežiūros. Kadangi įprastai orkaite vartotojai naudojasi rečiau nei virykle ar kaitlente, jie apie jos reguliarią priežiūrą dažnai pamiršta. Tačiau nepaisant to, kaip reguliariai ją naudojate, pasirinkę orkaitėms valyti tinkančias valymo priemones, turėtumėte savo orkaitės vidų išvalyti bent kartą per du mėnesius. Tuomet orkaitės viduje nesusikauptų pernelyg daug nešvarumų ir netaptų sudėtinga nuvalyti priskretusius maisto likučius.

Skalbimo mašinos priežiūra

skalbyklė

Labai svarbu, kad jūsų skalbimo mašina veiktų efektyviai ir pilnu pajėgumu, nes tai užtikrintų, jog ji nesuvartotų pernelyg daug vandens ir elektros energijos. Kadangi skalbimo mašinos veikimo metu yra naudojamas skalbiklis ir/arba skalbimo milteliai, visiškai natūralu, kad bėgant laikui skalbimo mašinos viduje ima kauptis naudotų skalbimo priemonių nuosėdos, tokiu būdu atsirandant palankioms sąlygoms pelėsio formavimuisi ir bakterijų atsiradimui. Po kiekvieno pasinaudojimo skalbimo mašina, būtina nusausinti jos vidų ir dureles. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į skalbimo mašinos durelių gumines tarpines, nuo jų pašalinant bet kokius susikaupusius nešvarumus ar skalbimo priemonių likučius.

Be to, būtina išėmus reguliariai išvalyti ir skalbimo mašinoje esančią skalbikliui skirtą talpą, pamerkiant ją į muiliną karštą vandenį bent kelioms valandoms. Taipogi, kas keletą mėnesių vertėtų patikrinti skalbimo mašinos žarnas, filtrą, tarpines ir kitas jungiamąsias dalis, įsitikinant, kad nėra vandens nutekėjimo ar kitų pažeidimų. Kartą per mėnesį turėtumėte išvalyti ir skalbimo mašinos vidų, pašalinant jame atsiradusius nešvarumus, audinių daleles ir plaukus, kurie priešingu atveju galėtų sutrikdyti efektyvų skalbimo mašinos veikimą.

Indaplovės priežiūra

Dauguma šiuolaikinių virtuvių turi laisvai pastatomas arba įmontuojamas indaploves. Šiandien indaplovė yra tapusi viena iš pagrindinių ir būtiniausių kiekvienos modernios virtuvės sudedamųjų dalių, kurią vertina bene kiekvienas indaplovę turintis vartotojas. Tačiau norint, kad jūsų indaplovė veiktų kaip įmanoma efektyviau ir savo veikimo metu suvartotų minimalų vandens bei elektros kiekį, būtina vadovautis patarimais, kurie yra nurodyti indaplovės instrukcijoje.

Įprastai tarp tokių patarimų būna filtro, esančio indaplovės apačioje, išėmimas ir jo išvalymas, pašalinant bet kokius jame užsilikusius maisto likučius ir kitas nuosėdas, kurios priešingu atveju užkirstų kelią efektyviam vandens pašalinimui iš indaplovės. Taip pat indaplovės vandens purkštukai turėtų būti reguliariai atjungiami ir išvalomi, užtikrinant, kad mažytės juose esančios skylutės yra švarios ir jose nėra užsilikę maisto likučių ar skalbimo priemonių nuosėdų, kurios galėtų sutrikdyti vandens purškimą ant plaunamų indų.

Žinoma, aukščiau išvardinti buitinės technikos prietaisai nėra vieninteliai, kuriuos mes naudojame savo namų virtuvėje. Lygiai taip pat, tai nėra vieninteliai buitinės technikos priežiūros patarimai, kuriais vertėtų vadovautis, siekiant prailginti naudojamų prietaisų tarnavimo laiką ir išsaugoti didelį jų veikimo našumą. Todėl visuomet reikėtų atidžiai perskaityti kiekvieno naujo įsigyto buitinės technikos prietaiso vadovą ir atsižvelgiant į tai, kas yra pateikta gamintojo instrukcijoje, reguliariai bei kokybiškai prižiūrėti savo naudojamus buitinės technikos prietaisus. Be to, kiekvieno buitinės technikos prietaiso išorė taip pat turėtų būti reguliariai valoma, pašalinant per laiką susikaupiančias dulkes ar kitus nešvarumus.

Suprantama, kad kai kurie buitinės technikos priežiūros darbai yra pakankamai sudėtingi ir reikalaujantys specifinių žinių bei patirties, todėl patariama kartas nuo karto kreiptis ir į buitinės technikos remonto paslaugų teikėjus, kurie patikrintų jūsų naudojamų prietaisų techninę būklę ir įvertintų ar jiems yra reikalingi tam tikri remonto darbai, padedantys padidinti veikimo našumą ir prailginantys buitinės technikos prietaisų tarnavimo laiką. Reguliari ir tinkama buitinės technikos prietaisų priežiūra visuomet padeda sumažinti mums tenkančias išlaidas ir apsaugo nuo būtinybės turimus prietaisus keisti naujais.