Press "Enter" to skip to content

Kaip sukurti vartotojų mėgstamą prekės ženklą

Atliktos apklausos rodo, kad didesnė dalis vartotojų yra linkę jiems aktualius produktus įsigyti iš tų prekės ženklų, kurie jiems yra geriau žinomi. O tai reiškia, kad smulkiajam verslui, kuriam tenka konkuruoti su dideliais prekės ženklais, turinčiais didelį lojalių klientų ratą, iškyla nemenkas iššūkis. Būtent todėl būtina žinoti, kaip galima išsiskirti ir kaip sukurti vartotojų mėgstamą prekės ženklą. Šiandien praktiškais patarimais su mumis dalijasi grafinio dizaino profesionalai https://doctoridea.lt/.

Supraskite, koks yra jūsų prekės ženklo tikslas

Kiekvienas sėkmingas ir gerai žinomas prekės ženklas turi tam tikrą tikslą. Todėl tikslą turėtumėte turėti ir jūs. Ir šiuo atveju savo prekės ženklo tikslą galite suprasti kaip priežastį, dėl kurios jūs kasdien daug ir sunkiai dirbate, siekdami, kad jūsų klientai gautų būtent tokio lygio prekes ar paslaugas, kokių jie tikisi. Taigi, turėtumėte sau užduoti šiuos klausimus:

  • Kodėl veikia jūsų verslas?
  • Kas jus išskiria iš kitų rinkos dalyvių?
  • Kokią problemą sprendžia jūsų verslas?
  • Kodėl vartotojams turėtų rūpėti tai, ką darote?

Atsakymai į šiuos klausimus turėtų jums pagelbėti formuojant savo prekės ženklo pamatus ir sukuriant pagrindinę vartotojams norimą perteikti žinutę.

Atlikite savo konkurentų analizę

Jūs niekuomet neturėtumėte imituoti to, ką daro kiti jūsų rinkoje veikiantys dalyviai. Tačiau jūs visuomet turėtumėte būti labai gerai susipažinę su tuo, ką daro jūsų konkurentai. Jūsų pagrindinis tikslas yra išsiskirti iš konkurentų, o ne susitapatinti su jais. Todėl jei ėmėtės formuoti savo naująjį prekės ženklą, visuomet galvokite apie tai, kas jus galėtų išskirti iš daugybės kitų jūsų konkurentų. Skirkite dideles pastangas savo konkurentų analizei. Gauti duomenys taps labai vertingi.

Nustatykite tikslinę auditoriją

Prieš imdamiesi formuoti savo naująjį prekės ženklą jūs taip pat turite žinoti, kokia yra jūsų tikslinė auditorija, į kurią jūs turėsite susitelkti. Supraskite, kad jūs tiesiog negalite būti visur ir visada. Kai kuriamas prekės ženklas yra labai svarbu žinoti, ką norima pasiekti. Juolab, kad jūsų formuojama pagrindinė žinutė ir misija taip pat tiesiogiai priklauso nuo jūsų tikslinės auditorijos.

Supraskite pagrindinius savo prekės ženklo privalumus

Kuriant savo prekės ženklą yra labai svarbu būti nustačius ir pagrindinius privalumus, dėl kurių tikslinei auditorijai priskiriami vartotojai gali nuspręsti pasirinkti būtent jus. Turėtumėte susitelkti į savo išskirtinumus ir privalumus, kurie jūsų prekės ženklą paverstų unikaliu.

Sukurkite savo prekės ženklo istoriją ir žinutę

Kurdami prekės ženklą jūs turite pasakoti savo potencialiems klientams apie tai, kas jūs esate. Jūsų sugalvota istorija ir pagrindinė žinutė turėtų tiesiogiai sietis su jūsų pagrindine misija ir tuo, ką jūs veikiate. Taigi, neturėtumėte pamiršti, kas jūs esate, ką jūs siūlote ir kodėl jūs turėtumėte rūpėti savo tikslinei auditorijai.

Pasirūpinkite logotipu ir kitais grafinio dizaino elementais

Kai jūs galvojate apie tai, kaip sukurti savo naująjį prekės ženklą, greičiausiai pirmiausia pagalvojate apie vizualinius elementus. Ir taip yra nebe priežasties. Vizualiniai elementai prekės ženklo kūrimo procese vaidina bene patį svarbiausią vaidmenį. Todėl jokiu būdu negalima pamiršti apie profesionalų logotipą ir kitus grafinio dizaino elementus, kurie bus naudojami populiarinant jūsų prekės ženklą. Visa tai privalo tiesiogiai atspindėti jūsų prekės ženklo tikslą.

Jūsų prekės ženklas turi būti visur

Jūsų prekės ženklas privalo būti labai gerai matomas potencialiems ir esamiems klientams. Jis turi būti naudojamas visur, kur tik apie jus yra kalbama. Kuo dažniau ir plačiau naudosite savo prekės ženklą, tuo lengviau atpažįstami tapsite – net ir tiems vartotojams, kurie nėra suinteresuoti tuo, ką jūs siūlote.