,

Kaip sumažinti šuns išgąstį keliaujant pas veterinarą?

Viena opiausių problemų, su kuria susiduria naminių gyvūnų šeimininkai, yra pastarojo baimė keliauti pas veterinarą. Retas iš mūsų nori sukelti nereikalingo streso savo augintiniui, todėl pravartu giliau panagrinėti, ką galima padaryti prieš tokį vizitą. Kokie yra nerimo sumažinimo būdai šunims?

Socialinių įgūdžių ugdymas – būdas numeris vienas

Nesvarbu, kokio amžiaus yra gyvūnas, bent dalinai šį pripratinti prie kitų egzistavimo yra būtina. Tai nereiškia, jog reikia bandyti šunį socializuoti vakarą prieš kelionę pas veterinarą. Veikiau ši priemonė reikalauja ilgalaikio dėmesio ir pastangų. Jei gyvūnas nemėgsta didelių sambūrių namuose su daug nepažįstamų žmonių, neverta jo versti. Tiesiog rekomenduojama šiek tiek pakeisti šuns įpročius. Kad ir pasikviečiant porą artimųjų, kuriuos šis yra pratęs matyti. Dažnesni žmonių vizitai, žaidimai su kitais gyvūnais ar ilgesni pasivaikščiojimai parke, kuriame gausu kitų šunų mylėtojų, gali labai padėti augintiniui apsiprasti su kito gyvio egzistavimu. Tuomet ir pats veterinaras neatrodys toks baisus. Išlipti iš komforto zonos nelengva – skaniukai ar šioje nuorodoje pateiktas maistas gali būti būdas palepinti augintinį: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/sausas-maistas-/brit-care

Pasistenkite ne tik nuraminti šunį, bet ir nepergyventi patys

Dažnas šuo gana greitai pastebi ir atitinkamai reaguoja į savo šeimininko emocijas. Jei pergyvenate dėl artėjančio vizito, tikėtina, kad gyvūnas tai supranta ir artėjantį įvykį gali asocijuoti su neigiama idėja. Žmonėms, aktyviai besirūpinantiems savo augintinio gerove gali padėti paprasti, bet įtakos turintys dalykai. Keliaujantiems pas tam tikrą veterinarą pirmą kartą rekomenduojama atidžiai išsinagrinėti specialisto kompetencijos galimybes, kitų žmonių atsiliepimus. Taip žinosite, kad Jūsų augintinis keliauja pas patikimą veterinarą ir mažiau baiminsitės. Be to, pravartu patikrinti veterinarų siūlomą gyvūnų priėmimo politiką. Jei klinika akcentuoja, jog puikiai supranta, jog gyvūnui tokie vizitai sukelia stresą, visko gali būti, kad patys specialistai duos gerų patarimų, padėsiančių sumažinti apsilankymo nerimą.

Skirkite bent valandą galimų problemų išankstiniam sprendimui

Yra dalykai, kuriuos galima padaryti per ilgą laiko tarpą, yra ir tie dalykai, kurie gelbėja prieš pat vizitą. Labai svarbu, kad šuo nerimastingą būseną sumažintų. Tai galima padaryti keliais būdais. Pirmasis – fizinė veikla ir žaidimai. Pasiūlykite savo gyvūnui ilgesnį pasivaikščiojimą gamtoje ar skirkite daugiau laiko žaidimui su mylimu žaislu. Taip šuo išsidūks, o jo nerimas bus daug mažesnis, nei tuo atveju, jei šis neturėdamas ką veikti lauks aiškiai numatyto vizito. Pasivaikščiojimas prieš pat kelionę taip pat svarbus todėl, nes gyvūno nekankins noras šlapintis (vertėtų pasidomėti, ar nebus atliekami šlapimo tyrimai). Svarbu paminėti tai, kad nereikėtų skatinti gyvūno valgyti prieš vizitą, kadangi jam patiriant stresą didėja negalavimo tikimybė. Vis dažniau gyvūnų mylėtojų tarpe pastebimas problemos sprendimo būdas – specifiniai šunų vitaminai ir emulsijos. Jei gyvūnas aiškiai turi alergiją, jo kailis ir oda yra praradę įprastą blizgesį, raminantis ir drėkinantis purškalas gali pagerinti situaciją prieš pat išvykstant.