Kaip tinkamai pasirūpinti savo granuliniu katilu?

              Šiluminės sistemos – vieni iš pagrindinių veiksnių, leidžiančių namuose užtikrinti visapusišką jaukumą net ir pačiomis šalčiausiomis dienomis. Nors šildymo sistemų pasirinkimas šiomis dienomis yra gana platus, tačiau vis didesnį dėmesį žmonės skiria būtent granuliniams katilams, kurių dėka žmonės ne tik džiaugiasi efektyviai kuriama namų šiluma, tačiau taip pat ir ekonomišku jų išlaikymu.

                      Niekam nėra paslaptis, jog granulinio katilo kūrenimui skirtas kuras yra medienos granulės. Šis biokuro produktas yra priskiriamas atsinaujinančių energijos šaltinių tipui, o tai vaidina svarbų vaidmenį ekologijoje. Nors ekologiškumas nėra laikomas pagrindine granulinių katilų populiarumo priežastimi, tačiau pastaruoju metu tai tikrai daro vis didesnę įtaką tokiam žmonių pasirinkimui. Vis dėlto laikui bėgant žmonės tampa kur kas sąmoningesniais bei labiau vertinančiais ekologiją.

                      Žinoma, nepaisant augančių granulinių katilų pardavimų, daugeliui šio tipo šildymo sistema vis dar išlieka paslaptimi. Šiuo metu bene dažniausiai užduodami klausimai būna susiję būtent su granulinių katilų naudojimu bei jų priežiūra. Taigi, kaip reikia tinkamai prižiūrėti granulinį katilą?

Rekomenduojama rinktis tik aukščiausios kokybės medienos granules

                      Kaip ir kiekvienas kuro produktas, medienos granulės taip pat gali būti skirstomos pagal jų kokybę. Tai reiškia, jog vieno gamintojo gaminamos granulės gali būti kokybiškesnės, tuo tarpu kitų gamintojų – mažiau kokybiškos. Priešingai nei daugelis galvoja, medienos granulių kokybė gali daryti didelę įtaką ne tik išsiskiriančios šilumos kiekiui, tačiau taip pat ir granulinio katilo tarnavimo laikui.

Aukštos kokybės medienos granulės yra gaminamos tik iš medžio. Trumpiau tariant, jų sudėtį sudaro 100% grynos medienos. Tuo tarpu žemesnės kokybės medienos granulės dažnai yra gaminamos naudojant įvairias priemaišas. Degimo metu šios priemaišos išskiria kenksmingas medžiagas, kurios ilgainiui gadina granulinį katilą bei ženkliai sutrumpina jo tarnavimo laiką. Taigi, specialistai rekomenduoja medžio granules pirkti tik iš patikimų bei kokybišką produkciją parduodančių prekybininkų.

Pelenų valymas

                      Kaip ir bet kas kitas, medienos granulės degimo proceso pabaigoje po savęs palieka pelenus, kurie laikui bėgant kaupiasi. Kalbant apie pelenus, svarbu grįžti prie medienos granulių kokybės bei pabrėžti, jog aukštesnės kokybės granulės įprastai sukuria kur kas mažiau pelenų nei žemesnės kokybės medžio granulės. Tai reiškia, jog kokybiškų granulių naudojimas užtikrina tai, jog valyti pelenų surinkimui skirtą talpą reikės daug rečiau.

                      Akivaizdu, jog pelenų talpą valyti reikia priklausomai nuo to, kaip dažnai yra kūrenamas pats katilas. Specialistai teigia, jog vidutiniškai pelenų surinkimui skirtą talpą šaltuoju metų laiku tenka valyti maždaug kartą per savaite.

Profilaktinė granulinių katilų patikra

                      Kaip ir kiekvienas ilgą laiką veikiantis įrenginys, granuliniai katilai taip pat reikalauja ir profilaktinės patikros. Šią patikrą geriausia yra patikėti specialistams, kurie visapusiškai pasirūpins granuliniu katilu. Dažniausiai tokios patikros yra atliekamos kartą į metus. Patikros metu įrenginys yra patikrinami visi svarbiausi komponentai bei jų veikimas. Taip dažnu atveju yra atliekamas ir įrenginio valymas. Tai padeda užtikrinti efektyvų jo veikimą ateityje bei, žinoma, saugumą.

Apibendrinimas

                      Tinkama granulinio katilo priežiūra yra vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių tiesioginę įtaką jo ilgaamžiškumui. Prižiūrint šį įrenginį galima tikėtis, jog jis tinkamai, efektyviai bei pilnavertiškai veiks ilgus metus, o jaukumą kuriančia šiluma bus galima mėgautis net ir pačiomis šalčiausiomis metų naktimis.