Press "Enter" to skip to content

Kaip veikia geoterminiai šilumos siurbliai?

Šiuo metu, galima sakyti, šildymo sistemos išgyvena tam tikrą revoliuciją. Taip yra todėl, kad sparčiai keičiasi požiūris į ribotus iškastinio kuro išteklius, tuo pačiu keisdamas požiūrį ir į šildymo būdus. Ne veltui šiandien į mūsų gyvenimą itin sparčiais žingsniais atkeliavo novatoriški šildymo sprendimai, kurie naudoja atsinaujinančius išteklius.

Šiuo metu labai didelio populiarumo sulaukia šilumos siurbliai, kurie yra kelių skirtingų tipų, todėl nesudėtingai atranda vietą kone kiekvienuose namuose. Priklausomai nuo skirtingų aplinkybių, poreikių ir finansinių galimybių, galima įrengti geriausiai asmens poreikius atitinkantį sprendimą.

Šilumos siurbliai yra trijų tipų: oras-oras, oras-vanduo bei mums žinomi kaip geoterminiai – gruntas-vanduo šilumos siurbliai. Visi jie turi savų privalumų bei trūkumų, tačiau gali būti įgyvendinti praktiškai visuose namuose. Žinoma, būtina apskaičiuoti, ar tai efektyvu ir naudinga konkrečiu atveju.

Šilumos siurblių pagrindinis privalumas, kad juos galima įrengti bet kur, kur yra elektros tiekimas. Tuo pačiu tai yra alternatyva dujiniam šildymui, kurio nėra galimybės įvesti dėl inžinerinių tinklų infrastruktūros, kuomet dujų įvado nėra arba jis pernelyg toli. Čia kalba eina apie tuos, kuriems kietojo kuro šildymas yra visiškai nepriimtinas sprendimas.

Geoterminiai šilumos siurbliai, lyginant su kitais, išsiskiria bene aukščiausia įrengimo kaina, tačiau mažiausiomis sąnaudomis ir didžiausia grąža. Nors šis šildymo būdas yra efektyvus bet kokio dydžio namuose, tačiau dažniausiai pasirenkamas dideliems namams, kurių šildymo sąnaudos didelės. Tokiems namams investicijos atsiperka greičiausiai.

Gruntas-vanduo šilumos siurbliams įrengti reikalingi žemės kasimo ir paruošimo darbai, kurie pareikalauja nemažų pradinių investicijų. Tačiau yra efektyviausi, kadangi energiją ima iš gruntinio vandens arba paties grunto. Pastarojo temperatūra, lyginant su oro, kurį naudoja oras-vanduo ar oras-oras, net ir žiemą yra aukštesnė, todėl nuostoliai yra mažesni.