Press "Enter" to skip to content

Kam reikalinga indaplovė ir kaip ją išsirinkti?

indaplovėTokia specifinė buitinė įranga kaip indaplovės labai sparčiai populiarėja šeimose, kurios prijaučia moderniam stiliui – indaplovė gali tapti ne tik modernumo simboliu, tačiau ir labai puikiu pagalbininku virtuvės darbuose. Suprantama, šis buitinis prietaisas yra skirtas palengvinti visus higienos, susijusios su virtuve, darbus. Tačiau, reikėtų tvirtai nuspręsti, ar indaplovė į jūsų gyvenimą atneš daugiau naudos, ar tai tiesiog taps prabangos preke, kurios galbūt nereikėjo pirkti. Pasikalbėjome su vienos buitinės technikos parduotuvės atstovu, kad jis galėtų mums padėti surašyti indaplovės įsigijimo pliusus ir minusus bei padėtų išsirinkti tinkamiausią indų plovimo aparatą.

Taigi, ar verta indaplovę pirkti?

Verta prisiminti, kad indaplovė naudos jūsų elektros energiją ir vandenį. Tačiau, tai dar nereiškia, kad vandens išeikvosite daugiau, nei plaudami rankos. Dažniausiai būna atvirkščiai – tiksliai paskaičiuoti, kiek vandens kainuos indų plovimas rankomis, labai sunku. O kalbant apie indaploves, yra atlikti konkretūs skaičiavimai – daugiausiai išnaudosite 12 litrų vandens kartą per dvi ar tris dienas. Tačiau, mūsų kalbintas ekspertas teigia, kad dabar itin populiarios ekonomiškos indaplovės, kurias kainuoja daugiau įsigyti, tačiau jos suteikia vieną didelį privalumą – vietoj įprastų 12 litrų vandens, jos išnaudoja vos šešis litrus.

Daugelis šeimų pasirenka indaplovę vietoj plovimo rankomis dėl to, kad taip galima sutaupyti daug laiko. Komfortabilumas yra turbūt pagrindinė priežastis, kodėl indaplovių pardavimai taip šoktelėjo į priekį. Galima pastebėti tendenciją, kad vis daugiau namų ruošos procesų yra automatizuojami. Specialistas pateikė labai paprasta pavyzdį: juk kažkada, kai nebuvo skalbimo mašinų, žmonės patys skalbdavo visus drabužius. Dabar tai būtų labai neįprasta, nes užtenka drabužius sudėti į skalbimo mašiną ir ji pati padaro visus darbus. Manoma, kad indaplovės ateityje taip pat taps neatsiejama kiekvienų namų pagalbininke.

Pagal ką rinktis indaplovę?

Pateiksime keletą aspektų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

  • Pastatymo tipas. Reikia atkreipti dėmesį, ar pasirinkta indų plovimo mašina yra įmontuojama, ar laisvai pastatoma. Tai svarbu dėl komforto ir virtuvės dizaino. Jeigu anksčiau jau turėjote indų plovimo mašiną, tai turbūt jokių klausimų nekils – tipą ir matmenį galėsite priderinti prie anksčiau buvusios. Visgi, jeigu pirmą kartą perkate indaplovę, galite susidurti su dilemomis. Daug kas priklauso ir nuo to, kaip dažnai jums tos indaplovės prireiks. Jeigu jūsų šeima nedidelė, tuomet galbūt neverta pirkti didelės indaplovės – puikiausiai užtektų modulinės.
  • Ekonomiškumas. Tai dar vienas labai svarbus aspektas, kadangi pajusite skirtumą, kai indaplovė išnaudos 12 ar 6 litrus. Visgi, reikėtų pasakyti vieną – pačios ekonomiškiausios, tik šešis litrus sugebančios išnaudoti indų plovimo mašinos turi būti dažniau naudojamos, kadangi jos remiasi kitokia technologija – dalį vandens palieka savo viduje, kas reiškia, jog retai naudojama tokia indaplovė gali sukelti nemalonių kvapų virtuvėje. Be abejo, galima rinktis ir 10 litrų sunaudojančią indaplovę vietoj 12 ar 14, taip sutaupysite porą litrų ir nebūtinai reikės naudotis indaplove dažnai.
  • Funkcionalumas. Kaip ir daugelis kitų virtuvės technikos įrenginių, indaplovė gali turėti užprogramavimo galimybę – pavyzdžiui, galėsite pasirinkti iš keturių ar net šešių skirtingų plovimo programų, taip pat užprogramuoti, kada plovimas turėtų prasidėti. Tai naudingos funkcijos, palengvinsiančios jūsų kasdienį gyvenimą.

Atkreipę dėmesį į šiuos aspektus, tikrai išsirinksite geriausią indaplovę.