Press "Enter" to skip to content

Kanceliarinės prekės ir kiti daiktai į mokyklą: kiek jiems išleidžiama?

Mamytės įvairiuose forumuose atvirauja, kiek kainuoja suruošti vaiką į mokyklą, įsigyti kanceliarines prekes, kuprinę, uniformą, sportinę aprangą. Pasak jų, kuo mokinys mažesnis, tuo išlaidos didesnės.

Kiek kainuoja kanceliarinės prekės ir kiti daiktai?

 Pavyzdžiui, išleisti pirmoką į mokyklą prireikia nuo 250 iki 500 eurų. Vien kanceliarinės prekės kainuoja apie 50 eurų. Kuprines tėveliai stengiasi įsigyti kokybiškas, ergonomiškas, todėl joms skiria didesnę pinigų sumą – apie 100 eurų. Vienos iš brangiausių mokyklinių prekių yra uniformos. Kai kurios mamos perka du komplektus uniformų, kad būtų kuo pasikeisti, jų kanai apie 100-200 eurų. Nemažai atsieina ir sportinė apranga, bateliai – 50-100 eurų.

Mokyklinės prekės pigiau

Jeigu norima šiek tiek sutaupyti, kanceliarines prekes, sąsiuvinius galima pirkti rugsėjo pabaigoje, tada jiems taikomos nuolaidos. Kuprinių įsigijimą taip pat galima planuoti iš anksto ir nusipirkti prieš pusmetį, kai jos parduodamos su akcija. Neverta permokėti už žinomo prekės ženklo kuprinę, nes garsūs prekės ženklai užsideda antkainius vien dėl jų žinomumo. Į sportinę aprangą taip pat nereikia daug investuoti, nes vaikui augant ji taps per maža. Geras būdas sutaupyti kai šeimoje yra keli vaikai, vyresniųjų nesunaudotas priemones, sportinę aprangą, batelius palikti mažesniesiems.

Nereikėtų pripirkti labai daug įvairių kanceliarinių prekių, nes jos gali taip ir likti nesunaudotos. Geriau sulaukti rugsėjo pradžios ir mokytojos nurodymo, kokių priemonių vaikui reikės tais metais.

Apsipirkimas kartu su vaiku ugdo jo gebėjimą teisingai nuspręsti

Apsiperkant kartu su vaiku galima ugdyti jo finansinį raštingumą. Skirkite apsipirkimui tam tikrą sumą, pavyzdžiui 40 eurų, žinokite, kokios kanceliarinės prekės jums reikalingos. Vaikščiodami po parduotuvę tarkitės su vaiku, kokią priemonę vertą įsigyti – brangesnę, patrauklesnę, geresnės kokybės ar pigesnę. Taip vaikas išmoks greičiau nuspręsti, ko jis nori. Galima pasiūlyti sutaupyti iš tų 40 eurų, ir už likusius pinigus nusipirkti ledų ar kokį žaislą.

Kanceliarines prekes įsigykite parduotuvėse, kuriose yra gausus pasirinkimas, taip bus smagiau apsipirkti kartu su vaiku.