Kapų tvarkymas – kokiais etapais jis yra vykdomas

kapai

Kapavietės tvarkymo darbai dažniausiai yra pradedami nuo laidotuvių praėjus apytiksliai pusmečiui – tai įprastai priklauso nuo to, kaip per šį laiką yra susigulėjusi žemė. Žinoma kapaviečių tvarkymas yra atliekamas šios srities profesionalų, todėl visas procesas būna sklandus ir kokybiškas. Tačiau prieš kreipiantis dėl kapaviečių tvarkymo darbų, labai naudinga sužinoti ne tik apie tai, kur yra siūlomas profesionalus kapaviečių tvarkymas už prieinamą kainą, tačiau ir tai, kaip yra įgyvendinamas visas šis procesas ir kokiais etapais jis yra vykdomas.

Kapaviečių tvarkymas – visa šio proceso eiga

Nors kiekviena kapavietė yra skirtinga ir kiekvieni vartotojai turi skirtingus tikslus, vis dėlto kapaviečių tvarkymas visuomet yra vykdomas tokiais pačiais etapais. Todėl pateiksime jums daugiau informacijos apie kapų tvarkymo proceso eigą.

1 etapas – pamatų betonavimo darbai

Kiekvienos kapavietės tvarkymo darbai yra pradedami nuo pamatų betonavimo. Kuomet į šių paslaugų teikėjus yra kreipiamasi dėl naujos kapavietės įrengimo, pamatas gali būti pradedamas lieti nieko nelaukiant. Tačiau jei kreipiamasi dėl renovacijos, pradedama nuo seno pamato pašalinimo.

Bet kuriuo atveju, kapavietės pamatų betonavimo darbai privalo būti atliekami labai kokybiškai ir orientuojantis į patį didžiausią įmanomą ilgaamžiškumą. Todėl svarbu kreiptis į patyrusius paslaugų teikėjus, kurie naudoja aukštos kokybės betoną, jį liedami pasitelkia armavimą ir kitus būtinus veiksmus kokybei užtikrinti.

2 etapas – pastatomas paminklas

Pabaigus kapavietės pamatų betonavimo darbus galima imtis paminklo statybos darbų. Pirmiausia tokiu atveju reikia pasirūpinti postamentu, kuris turi būti įrengtas ant pamato, išbetonuoto pirmojo etapo vykdymo metu. Kai postamentas yra pritvirtinamas prie pamato, ant jo galima užklijuoti pagamintą paminklą. Šiuo atveju paminklas gali būti pasirinktas iš jau pagamintų paminklų asortimento arba užsakant paminklo gamybos paslaugas.

3 etapas – klijuojama tvorelė arba plokštės

Šiame etape galima pasirinkti klijuoti tiek tvorelę, tiek ir plokštes. Todėl pirmiausia yra naudinga pagalvoti apie tai, kokie yra jūsų pagrindiniai lūkesčiai ir kokio galutinio rezultato jūs norėtumėte. Jei patiems apsispręsti yra pernelyg sudėtinga, visuomet galite konsultuotis su šių paslaugų teikėjais, kurie patars ir pasiūlys konkrečioje situacijoje patį optimaliausią sprendimą.

4 etapas – vidinės kapavietės dalies įrengimo darbai

Kai yra įgyvendinti visi minėti kapavietės tvarkymo darbai, ketvirtajame etape yra pradedamas vidinės dalies įrengimas. Nuo šių darbų tinkamo ir profesionalaus įgyvendinimo labai tiesiogiai priklauso ir bendras estetinis vaizdas. Be to, labai svarbu pabrėžti, kad kokybiškai įgyvendinus vidinės kapavietės dalies įrengimo darbus, ateityje vartotojams atsiranda mažiau įvairių kapavietės priežiūros darbų.

Kai pradedami atlikti vidinės kapavietės dalies įrengimo darbai, šios srities specialistai išlygina gruntą. Kai kuriais atvejais grunto trūksta, todėl pasirūpinama jo papildymu. Jei grunto yra per daug, tuomet jo dalis yra pašalinama. Po šių atliktų darbų reikia užtiesti agro plėvelę, kurios dėka galima kapavietės paviršių veiksmingai apsaugoti nuo įvairių augalų prasiskverbimo į išorę.

5 etapas – kapavietės padengimas granito plokšte arba skalda

Galiausiai tinkamai paruoštą kapavietę reikia padengti skalda arba granito plokšte. Žinoma, viskas tiesiogiai priklauso nuo vartotojų pageidavimų. Kai kuriais atvejais yra pageidaujama pasirūpinti ir atitinkamais ornamentais. Pastaruoju atveju kapaviečių tvarkymo specialistai naudoja įvairių spalvų skaldą arba granito plokštes.

6 etapas (pasirinktinis) – granito trinkelės

Šis etapas yra pasirinktinis. Tačiau pakankamai dažnai vartotojai pasirenka kapavietę dekoruoti ir granito trinkelėmis, kadangi tai yra praktiškas sprendimas – ypač mūsų šaliai būdingo klimato sąlygomis. Be to, tai yra ilgaamžis pasirinkimas.