Press "Enter" to skip to content

Kas lemia energetinio naudingumo sertifikatas kaina?

Kiekvienu atveju galutinė suma gali kažkiek skirtis, kadangi ji labai priklauso nuo pastato ypatybių. Žinoma, labiausiai kainą lemia naudingasis pastato plotas ir kuo jis didesnis, tuo daugiau ir sumokėti reiks. Tačiau tai tikrai nėra vienintelis kriterijus, kadangi dar atsižvelgiama ir į pastato paskirtį bei jo sudėtingumą. Taip pat yra ir kitų kriterijų, kurie gali nulemti kainą, tačiau dėl jų jau galutinė suma drastiškai keistis neturėtų. Be to, kiekviena sertifikavimo paslaugą teikianti įmonė taiko individualią kainodarą, todėl dar ir dėl to pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina gali kažkiek svyruoti. Bet tikrai nereikia nerimauti dėl didelių išlaidų.

Kada sertifikato gauti nepavyks?

Pasistačius gyvenamąjį namą šis dokumentas bus būtinas, lygiai kaip ir nusprendus jį parduoti. Tačiau kartais net ir norint jo gali nepavykti gauti. Kadangi yra statinių, kurie nevertinami pagal šią sistemą ir nesertifikuojami. Todėl energetinio naudingumo sertifikatas kaina nebus aktuali nešildomiems pastatams bei laikiniems statiniams, kurių naudojimo laikas trumpesnis, negu 2 metai. Taip pat pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina nebus mokama ir sertifikatas nesuteikiamas maldos namams, kai kuriems kultūros paveldo statiniams, kur reiktų kažką modifikuoti ir pakeisti jų išvaizdą. Taip pat ir poilsiavietėms bei sodo nameliams, kurie apgyvendinti tik iki keturių mėnesių per metus.

Energetinio naudingumo sertifikatas kaina, ką tai turi bendro su būsto pardavimu?

Daugelis žino, jog toks sertifikatas yra būtinas norint parduoti naujais pastatytą namą. Taip pat jo reikia ir norint išnuomoti būstą. Tačiau tai tikrai nėra vieninteliai dalykai, kuo siejasi pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina bei jo teikiama nauda. Nors kai kuriais atvejais tai nėra būtina ir galima sėkmingai eksploatuoti senesnį būstą ir be sertifikavimo, tačiau nusprendus jį parduotu šis dokumentas bus pakankamai reikšmingas. Kadangi nuo jo gali nemažai priklausyti ir pačio statinio vertė, ypač jeigu jis įvertinamas pakankamai gerai ir gauna aukštos klasės sertifikatą. Todėl kaina už šią paslauga yra savotiška investicija, kuri gali atnešti nemažai naudos.