Press "Enter" to skip to content

Kodėl verta rinktis kapų dengimą granito plokštėmis

Netekus artimo žmogaus, norime jo atminimą įamžinti prasmingai. Norime, jog artimųjų amžino poilsio vieta būtų jauki ir tvarkinga bet kuriuo metų sezonu. Kaip sutvarkyti brangaus žmogaus amžino poilsio vietą, kad patiems būtų jauku vis sugrįžti  ir praeivių akiai maloniai  liudytų apie pagarbą velioniui?

Pirmas dalykas, kuris turėtų tapti tvarkant artimųjų kapus – kokybės ir ilgaamžiškumo santykis. Be abejonės, to pasiekti be didelės darbo praktikos ir reikiamų žinių yra išties sunku. Tad kodėl kapavietės tvarkymo nepatikėjus profesionaliems specialistams? Jie teigia, jog kapų dengimas granito plokštėmis šiandien yra viena populiariausių paslaugų besirūpinančių savo artimųjų amžino poilsio vieta klientų tarpe.

Anot monumentas.lt komandos narių, svarbiausia jų darbo siekiamybė – skoninga, solidi ir tvarkinga kapavietė. Dar viena priežastis dėl ko, bent jau pirminis kapavietės tvarkymas, turėtų būti patikėtas profesionalams – įvairūs papildomi priedai. Vazos, žvakidės, gėlynukai, stovai žvakėms ir daugiau įvairiausių priedų suteikia išskirtinumo ir jaukumo. Jų paieška, derinimas prie kitų kapavietės  detalių gali atimti daug laiko ir pinigų. Tuo tarpu, specialistai, gaminantys kapavietės dangą, paminklą ar tvorelę, nesunkiai Jums parinks ir priedus, derančius prie bendro amžino poilsio vietos vaizdo. Visgi, aktualiausiu klausimu tvarkant kapus išlieka dilema – kuo padengti bendrą kapavietės plotą? Šiek tiek plačiau apie jau minėtą kapų dengimą granito plokštėmis.

Granito danga kapams yra išties puikus pasirinkimas, nes ši medžiaga – be galo patvari, ilgaamžė ir puikiai atrodo. Jeigu anksčiau kapavietės buvo dengiamos trinkelėmis ir skalda, tai dabar dažniausiai pasirenkamas granitas. Šį kapaviečių priežiūros būdą paprastai žmonės pasirenka tuo atveju, kai neturi pakankamai laiko skirti amžino poilsio vietos priežiūrai. Tuomet,  atvykę aplankyti mirusiojo, jie visuomet randa tvarkingą ir skoningai atrodančią kapavietę.

Nors granito plokštės yra šiek tiek brangesnės, tačiau su laiku tai atsiperka, nes ši medžiaga tarnauja tikrai ilgai. O jo priežiūra yra itin paprasta – dulkės ir įvairūs nešvarumai nusivalo lengvai ir greitai. Granito plokščių praktiškumas išryškėja ir tuomet, kai atsiranda poreikis tame pačiame kape laidoti kitą žmogų. Plokštės nuimamos ir sumontuojamos vėl gana greitai ir lengvai. Jų kokybė dėl to visiškai nenukenčia. Taigi,  pasirinkus kapų dengimą granito plokštėmis, praktiškumą ir patogumą pajusite gana greitai.