Press "Enter" to skip to content

Kodėl žemės tyrimai tokie svarbūs?

Į šį klausimą geriausiai galėtų atsakyti geologijos mokslas bei jo atstovai. Kadangi praktiškai kiekvienoje vietoje, bent jau mūsų šalyje, galima rasti skirtingą gruntą. O tai reiškia, kad skiriasi ne tik jo sudėtis, bet ir savybės. Iš kurių svarbiausia šiuo atveju bus stipruminė. Kadangi nuo to priklausys ir tinkamiausias sprendimas. O neatsižvelgus į tai gali kilti rizika, jog statinys ateityje patirs įvairius pažeidimus. Ir visa tai bus ne dėl kažkokio statybų broko, bet būtent dėl grunto ypatybių, į kurias nebuvo atsižvelgta. Būtent dėl šios priežasties tokia analizė ir yra labai svarbi bei reikalinga dar prieš imantis projektavimo darbų.

Kas pateikiama ataskaitoje?

Kiekvienu atveju išanalizuoti duomenys gali kažkiek skirtis. Kadangi ir patys tyrimai atliekami ne vienodi priklausomai nuo konkrečių poreikių bei statinio ar vietovės ypatybių. Tačiau net ir standartiniu atveju žemės tyrimai apima pakankamai plačias sritis. Pradedant nuo reljefo ypatybių ir baigiant uolienų bei grunto fizikinėmis ir cheminėmis savybėmis. Taip pat nustatomas požeminio vandens gylis. Kas gali būti naudinga ruošiantis kasti gręžinį. Ir tai tik pagrindinė informacija, kadangi ataskaitoje pateikiama gerokai daugiau duomenų, kurių pilnai pakanka pasirinkti tinkamiausią statybų sprendimą. Aišku, kartais gali pilnai pasiteisinti ir standartinis variantas, tačiau kartais ataskaita gali gerokai pakoreguoti pradinius planus. Tačiau tai leis išvengti daugybės problemų ateityje.

Kokie yra geriausi specialistai?

Bet kas atlikti šio darbo tikrai negalės. Todėl galima pasitikėti praktiškai visais tokioje srityje dirbančiais specialistais. Aišku, žemės tyrimai kiekvieną kartą gali kažkiek skirtis. Kadangi yra ne viena įmonė besispecializuojanti šioje sferoje. Ir visos jos gali taikyti skirtingus metodus bei naudotis skirtingomis techninėmis priemonėmis. Bet galutiniams rezultatams tai daug įtakos gali ir neturėti. Bent jau taip turėtų būti. Tačiau ieškant patikimiausių partnerių vertėtų atkreipti dėmesį į įmonės patirtį šioje srityje. Kuo ji ilgesnė, tuo atitinkamai ir sukauptos žinios bus didesnės. Taip pat galima pasidomėti ir atliekamais tyrimais, jų gausa bei įvairove.