Mėgstate keliauti, lagaminas – dažnas jūsų kompanionas? Tuomet tikriausiai informacija apie bagažo išmatavimus ir leidžiamus svorius jums jau gerai žinoma! Tačiau ar ji žinoma tiems, kurie keliauja rečiau? Taigi, ši informacija keleiviams, norintiems vykti!
Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad bagažo informacija kartas nuo karto oro linijų yra keičiama. Todėl jeigu skrendate retai, kiekvieną kartą ją geriausia pasitikrinti aktualioje oro linijų svetainėje prieš skrydį. Aptarsime keletą pačių populiariausių pigių oro skrydžių bendrovių, veikiančių Lietuvoje, reikalavimus, keliamus bagažui.
Wizz Air
Pagal šiuo metu galiojančią šios bendrovės informaciją, į lėktuvo saloną leidžiamas tik vienas nemokamas rankinis bagažas. Tai gali būti 40x30x20 cm dydžio ir ne didesnio kaip 10 kg svorio krepšys, kuris tilptų po sėdyne priešais.
Papildomas kelionės bagažas, kuris atitinka 55x40x23 cm matmenis ir sveria iki 10 kg, galimas tik tuo atveju, jeigu užsakoma papildoma „Priority“ paslauga.
Registruoto bagažo 1 asmeniui kiekis yra ne daugiau kaip 6 vnt., kurių kiekvieno svoris gali būti 10, 20, 32 kg.
Ryanair
Į lėktuvo saloną taip pat leidžiamas tik vienas rankinis krepšys – rankinė ar nedidelė kuprinė, kurios išmatavimai neviršija 40x20x25 cm.
Tačiau perkant papildomą „Pirmenybės“ paslaugą, ši bendrovė taip pat leidžia papildomą 55x40x20 cm lagaminą, neviršijantį 10 kg.
airBaltic
Su savimi lėktuvo salone ši bendrovė leidžia turėti 1 rankinį bagažą 55x40x23 cm ir 1 asmeninį krepšį, kurio matmenys 30x40x10 cm. Abiejų krepšių bendras svoris neturi viršyti 8 kg arba 12 kg, jeigu sumokėjote papildomą bagažo didinimo mokestį.
Paaiškėjus, kad rankinis bagažas viršija numatytus dydžius, jis gali būti apmokestintas 60 eurų ir patalpintas į bagažo skyrių.
Didesnis bagažas registruojamas ir apmokestinamas, kaip ir kitose bendrovėse, atitinkamais įkainiais.