Press "Enter" to skip to content

Kokio ilgio EV įkrovimo laido jums reikia?

Vienas iš kriterijų renkantis įkrovimo laidą savo elektromobiliui yra laido ilgis. Įkrovimo laidai yra skirtingų ilgių ir ilgis turi pakankamai svarbią reikšmę. Būtų viskas paprasta, jei galėtume pasakyti, jog kuo ilgesnis tuo geresnis(arba atvirkščiai), tačiau ne viskas yra taip paprasta.

Kokio ilgio gali būti įkrovimo laidai?

Nėra specialaus standarto, kuris apibrėžtų, kokio ilgio įkrovimo laidai gali būti gaminami, parduodami ar naudojami. Tačiau Europoje įprasta, jog ilgiausi laidai yra 20 metrų ilgio. Jų paprastai užtenka tose retai pasitaikančiose ekstremaliose situacijose, kai iš tiesų reikalingas ilgas laidas norint sujungti du svarbius taškus – elektromobilį ir įkrovimo stotelę.

Kada reikalingas ilgas laidas?

Ilgas įkrovimo laidas reikalingas tuomet, kai įkrovimo stotelė yra atokiau nuo vietos, kur laikomas elektromobilis. Kartais įsirengiant įkrovimo stotelę namuose nėra galimybės jos įrengti arti parkavimo vietos. Kartais pasitaiko situacijų, kai stotelė specialiai įrengiama toliau, nes lengviau naudoti ilgą laidą, nei įrenginėti stotelę toliau nuo elektros skydinės.

Štai tokiose situacijose praverčia laidas galintis pasiekti elektromobilį. Jei viską įsirengėte tik dabar, prieš perkant gerai išmatuokite kokio ilgio jums reikia. Pirkite optimaliai panašiausio ilgio laidą, nepirkite ilgesnio „dėl visa ko“. Per ilgas laidas taip pat nėra gerai.

Kodėl per ilgas laidas nėra geras pasirinkimas?

Elektromobilių įkrovimo laidai paklūsta visiems įprastiems fizikos dėsniams. Kuo ilgesnis laidas, tuo labiau nukenčia įkrovimo greitis. Tas galioja visiems laidams – nešiojamo kompiuterio įkrovimo laidui, telefono įkrovimo laidui ir pan. Taigi, kuo ilgesnis įkrovimo laidas, tuo juo ilgiau bus įkraunamas elektromobilis. Žinoma, skirtumas nėra itin ryškus dėl metro, tačiau jei naudosite dvigubai ilgesnį laidą, nei jums reikia, sumažinsite įkrovimo greitį jau pakankamai ryškiai.

Ar galima prailginti įkrovimo laidą?

Galbūt patekote į situaciją, kai turite trumpesnį įkrovimo laidą nei reikia ir kyla klausimas ar galima jį prailginti. Atsakymas taip, jums nereikia pirkti naujo laido, jei senasis yra visiškai geras, tik šiek tiek per trumpas. Galite įsigyti specialius prailginimo laidus, kurie leis sujungti ir gauti reikiamo ilgio laidą. Vienintelis dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, yra tai, jog prailgintojo galia būtų lygi arba didesnė už jūsų pirminį laidą.