Press "Enter" to skip to content

Kokiomis priemonėmis reikėtų pasirūpinti mokiniui?

Mokykla – užima svarbią vietą kiekvieno vaiko gyvenime. Artėjant mokslo metams, dažnai artėja jaudulys, o kartais ir nerimas. Visgi įmanoma to išvengti. Įdomu, kaip? Norint, kad šis etapas būtų kuo sklandesnis ir užtikrintesnis, bene svarbiausia tinkamas pasiruošimas. Taigi šiame straipsnyje plačiau aptarsime, kuo reikėtų pasirūpinti, prieš prasidedant mokyklai.

Kuprinė

Vienas iš pirmų dalykų, kurio reikia mokiniui, tai kuprinė. Renkantis ją, labai svarbu atkreipti dėmesį į patogumą. Kuprinė negali būti nei per didelė, nei per maža – ji turi idealiai tikti. Per didelė kuprinė gali netinkamai priglusti prie vaiko nugaros ir smukti, o per maža – spausti pečius. Todėl labai svarbu rinktis atsakingai, kad nebūtų daroma žala vaiko sveikatai ir jam būtų patogu. Tai pat pasirūpinkite atšvaitu, kuris padėtų apsaugoti jūsų atžalą nuo nelaimingų atsitikimų tamsiu paros metu.

Sąsiuviniai ir pratybos

Nepamirškite pasirūpinti pakankamu kiekiu sąsiuvinių langeliais ir linijomis, nes per mokslo metus jų reikės tikrai daug. Atkreipkite dėmesį į tai, kad langeliai ir linijos būna skirtingų dydžių, priklausomai nuo to, kam skirti sąsiuviniai – pradinių ar aukštesnių klasių mokiniams. Taip pat gavę reikalingų pratybų sąrašą, pasistenkite jas įsigyti kuo greičiau, nes dažnai šiuos produktus išperka itin greitai. Aplankai bei segtuvai taip pat gali būti itin naudingi, tad iš anksto rekomenduojame pasirūpinti ir jais.

Pieštukai, flomasteriai, rašaliniai parkeriai

Kitos būtinos kanceliarinės prekės mokyklai – tai įvairios rašymo priemonės. Patariama įsigyti ne vieną, o bent du kokybiškus rašalinius parkerius. Taip pat kiekvienam mokiniui reikės pieštuko. Rekomenduojama rinktis universalų, vidutinio kietumo pieštuką, kuris žymimas raidėmis HB. Kartu su išvardintomis rašymo priemonėmis nepamirškite pasirūpinti rašalo kapsulėmis, drožtuku ir trintuku. Na, o spalvinimui arba svarbių vietų pasižymėjimui pravers spalvoti flomasteriai ir pieštukai.

Priemonės dailės, darbų ir muzikos pamokoms

Kiekvienai pamokai gali prireikti vis skirtingų priemonių. Dailės pamokose dažniausiai naudojamas piešimo ir spalvotas popierius, pieštukai, guašas ir akvarelės. Taip pat reikėtų pasirūpinti įvairių dydžių teptukais ir indeliu vandeniui su dangteliu. Kartais gali prireikti ir plastilino arba kreidelių. Tiesa, dirbant su spalvotu popieriumi gali prireikti ne tik žirklių, bet ir klijų, lipnios juostelės. Tad pasirūpinkite ir šiomis priemonėmis. Muzikos pamokoms paprastai reikia natų sąsiuvinio ir dūdelės.

Uniforma ir apranga fizinio lavinimo pamokoms

Daugumoje mokyklų yra nešiojamos uniformos, todėl dažniausiai reikia pasirūpinti ir tuo. Specialios aprangos reikės ir fizinio lavinimo pamokoms. Išsirinkite patogius sportinius drabužius ir avalynę. Naudinga įsigyti ir sportinei aprangai skirtą krepšį, nes į tą pačią kuprinę viskas paprasčiausiai netilps. Be to, nešiotis sportinius rūbus atskirai nuo mokyklinių reikmenų bus higieniškiau.

Drąsiai naudokitės straipsnyje pateiktais patarimais. Žinodami būtinų daiktų sąrašą, lengvai pasirūpinsite visais svarbiausiais reikmenimis mokyklai. Na, o tinkamai pasiruošus, žengimas į mokyklą atrodys ne toks ir baisus. Taip ne tik jūs, bet ir vaikas jausis drąsiau bei užtikrinčiau.