Kova su plaukų slinkimu vitaminų, mineralų, procedūrų pagalba

Jei norima sumažinti plaukų slinkimo riziką ir pagerinti plaukų būklę, visų pirma vertėtų imtis priemonių savo kasdienės mitybos subalansavimui, užtikrinant, kad organizmas kasdien gautų pakankamą jam būtinų vitaminų ir mineralų kiekį.

Ir nors nėra mokslinių įrodymų, kad skirtingi vitaminai gali paskatinti plaukus greičiau augti, vis dėlto tam tikrų vitaminų trūkumas gali nulemti plaukų slinkimą arba paversti juos plonesniais bei silpnesniais.

Vitaminas D

Nors vitamino D vartojimas neturi tiesioginio ryšio su plaukų augimu, tačiau šio vitamino trūkumas gali neigiamai paveikti plaukų būklę ir paskatinti plaukų slinkimą. Apie vitamino D trūkumą lengviausia sužinoti atlikus kraujo tyrimus. Tuo tarpu daug vitamino D galima rasti žuvyje, tokioje kaip lašiša ar kardžuvė, grybuose, kiaušinio trynyje, vitaminizuotose apelsinų sultyse ar vitaminizuotame piene. Be to, labai svarbu nepamiršti pakankamai laiko praleisti ir saulėje, kadangi tokiu būdu mūsų organizmas gali pats pasigaminti vitaminą D.

B grupės vitaminai

B grupės vitaminai yra labai svarbūs medžiagų apykaitos reguliavimui ir centrinės nervų sistemos palaikymui. Paprastai B grupės vitaminų kompleksą sudaro tiaminas (vitaminas B1), riboflavinas (B2), niacinas (B3), pantoteno rūgštis (B5), piridoksinas (B6), biotinas (B7), folatai (B9) ir kobalaminas (B12). Tačiau geriausia B grupės vitaminus gauti su kasdien vartojamu maistu, tokiu kaip viso grūdo produktai, daržovės (tarp kurių yra ir tamsios bei lapinės daržovės), mėsa (tokia kaip jaučio kepenėlės ir paukštiena), žuvis, kiaušiniai, pupelės ir pupos, riešutai ir avokadai.

Kai kurie sako, kad vitaminas B12 vaidina svarbų vaidmenį palaikant gerą plaukų sveikatą, tačiau iki šiol atliktų tyrimų rezultatai nerodo sąsajos tarp vitamino B12 lygio pokyčių ir plaukų slinkimo. Tačiau nustatyta, kad vitamino B12 trūkumas gali įtakoti plaukų slinkimą. Tą patį galima pasakyti ir apie vitamino B7 (biotino) trūkumą.

Vitaminas E

Vitaminas E mūsų organizme veikia kaip galingas antioksidantas. 2013 atliktas tyrimas parodė, kad žmonių, kurie susidūrė su lizdine alopecija (alopecia areata), kraujyje buvo gerokai mažiau vitamino E nei tų žmonių, kurie šio sveikatos sutrikimo neturėjo. Tačiau 2019 paskelbtos apžvalgos duomenimis, ne visi atlikti tyrimai galėjo patvirtinti tokius pačius rezultatus. Tuo tarpu 2010 m. atliktas klinikinis tyrimas parodė, kad vartojant tekotrienolius žmonėms, kurie susidūrė su lizdine alopecija, pagerėjo plaukų būklė. Be to, tekotrienoliai padėjo sumažinti plaukų slinkimo riziką.

Laimei, vitaminą E į savo mitybos racioną įtraukti yra labai nesudėtinga. Daug šio vitamino yra kviečių gemaluose, špinatuose, žuvyje ir migdoluose. Taip pat vitaminą E, kaip ir kitus vitaminus, galima vartoti maisto papildų pavidalu, tačiau būtina pabrėžti, kad pirmiausia reikia subalansuoti savo mitybą ir pasistengti kuo daugiau maistingųjų medžiagų gauti su maistu, nes maisto papildai niekuomet neturėtų tapti maisto pakaitalu.

Kiti būtini vitaminai

Iki šiol buvo atlikta keletas mokslinių tyrimų, kurių metu tirtas vitamino B, D ir E poveikis plaukams, ir taip pat keli tyrimai, kuriais bandyta išsiaiškinti kitų mūsų organizmui būtinų vitaminų teigiamą poveikį plaukų augimui ir jų būklei.

Todėl naudinga pateikti keletą papildomų vitaminų, kartu nurodant, kaip jie galėtų paveikti mūsų plaukus:

  • Multivitaminai. Multivitaminų kompleksas gali mūsų organizmui suteikti pakankamą su maistu negaunamų būtinų vitaminų kiekį. Užtikrinant pakankamą būtiniausių vitaminų kiekį galima pagerinti bendrą sveikatą, o tai savo ruožtu taip pat gali prisidėti ir prie papildomos plaukų apsaugos.
  • Vitaminas C. Vitamino C trūkumas gali pasireikšti besigarbanojančiais plaukais. Tai rodo, kad vitaminas C galėtų pagelbėti plaukų sveikatai, nepaisant to, kad trūksta mokslinių tyrimų, kurie galėtų patvirtinti, jog vitaminas C gali apsaugoti nuo plaukų slinkimo. Daug vitamino C yra raudonosiose paprikose, žaliose lapinėse daržovėse ir citrusiniuose vaisiuose.
  • Vitaminas A. Vitaminas A taip pat yra žinomas ir kaip retinolis. Jis turi įtakos mūsų plaukų būklei. Vitaminas A skatina odos riebalų sekreciją, o tai padeda apsaugoti plaukus nuo lūžinėjimo. Tačiau reikia atminti, kad kai kurie tyrimai parodė, jog pernelyg didelis vitamino A kiekis gali nulemti plaukų slinkimą.

Taigi, labai svarbu subalansuoti savo kasdienės mitybos racioną, į jį įtraukiant pakankamai šviežių ir sveikų maisto produktų, kurių pagalba būtų galima savo organizmui suteikti optimalų vitaminų ir mineralų kiekį, reikalingą tiek gerai bendrai sveikatai, tiek ir puikiai plaukų būklei.

Papildomos veiksmingos priemonės

Ir nors vitaminai bei mineralai yra labai svarbūs plaukų augimui ir plaukų slinkimo rizikos mažinimui, vis dėlto ne visuomet pakankamo maistingųjų medžiagų kiekio pagalba galima sustabdyti plaukų slinkimą ir juolab – susigrąžinti prarastus plaukus.

Tokiais atvejais gali prireikti ir papildomų priemonių, iš kurių viena gali būti hialurono ir aktyviųjų biomimetinių peptidų pagrindu veikiantis „Dr. Cyj Hair Filler“ kompleksas, kuris yra skirtas kovai su plaukų slinkimu. Šis preparatas šiai dienai vienas efektyviausių gydyme nuo plaukų slinkimo. Pastarasis kompleksas atgaivina ir stiprina plauko folikulą, skatina plauko augimą ir didina patį folikulą, pagerina kraujotaką galvos paviršiuje, kartu atstatydamas odos ląsteles, ir veiksmingai stabdo plaukų slinkimą. Plačiau apie šią plaukų slinkimo gydymui skirtą procedūrą galima rasti šiame puslapyje: https://lazerineklinika.lt/proceduros/plauku-slinkimas-dr-cyj-hair-filler-pasaulyje-pirmasis-uzpildas/.