,

Kur nukeliauti ir ką pamatyti Žemaitijoje?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi keliones po gimtąją šalį. Tuo labiau, kad čia, pakankamai netoli, galima atrasti itin įdomių bei anksčiau nematytų objektų. Taigi, ruošiantis ar planuojant vieną iš tokių kelionių nereikėtų pamiršti ir Žemaitijos. Kuri išsiskiria ne tik gražia gamta, bet ir įdomiais žmogaus kūriniai ir aktyviam laisvalaikiui pritaikytomis vietomis. Ir šiame krašte labiausiai pastebimas bus Platelių ežeras, į kurį galima pažvelgti iš apžvalgos bokšto arba keliaujant aplink įrengtu pažintiniu taku. Ir tam tikrai nereikia žygio aprangos arba specialaus pasiruošimo, todėl į kelionę gali leistis praktiškai kiekvienas. Taip pat lankantis šioje vietoje vertėtų pamatyti ir dvaro sodybą ir greta įsikūrusį amatų centrą.

Kaip suplanuoti kelionę po Lietuvą?

Nors kartais tokios kelionės gali būti pakankamai neilgos, tačiau jų planavimui reikia skirti ne ką mažiau dėmesio. Kadangi labai svarbu nepravažiuoti aplink esančių įdomių objektų, kurie ne visada bus pakeliui ir ne visada bus išskirti nuorodomis. Tad nemažai dėmesio reikia skirti ruošiant planą. Šioje vietoje gali pagelbėti ir internetas, kuriame gausu informacijos. Ir tereikia pasidomėti, ka pamatyti zemaitijoje arba bet kuriame kitame Lietuvos regione, ir iškart atrasite ne vieną maršruto kryptį. Tuomet susidėję taškus žemėlapyje matysite, kiek reikės įveikti kilometrų ir kiek laiko skirti tokiai kelionei. Ir tada jau beliks smagiausia dalis – leistis į pažinimą.

Kodėl verta pasukti iš kelio?

Yra toks posakis, kuris sako priešingai – nemesk kelio dėl takelio. Ir nors tame yra labai daug tiesos, tačiau kartais kelionėse ši taisyklė visai negalioja. Kadangi būtent pasirinkus netradicinį ar neplanuotą maršrutą galima labai daug pamatyti bei atrasti. Taip pat galima susipažinti su įdomiais žmonėmis, kurie tikrai patars, ka pamatyti zemaitijoje ar kažkurioje kitoje vietoje. Nors galbūt apie tas vietas niekur nėra skelbiama ir jos nepelnytai užmirštos. Taigi, keliaujant nereikėtų bijoti pakeisti planą ar judėjimo kryptį, kadangi labai dažnai tai reikš tik dar daugiau nuotykių ir naujų potyrių.