Press "Enter" to skip to content

Kvepalų rūšys: kuo jos skiriasi?

Tikriausiai galima rasti kur kas daugiau žmonių, mėgstančių pasikvepinti saldžiais, gaiviais ar kitokiais aromatais nei tų, kurie kvepalų išvis nenaudoja ir nemėgsta. Iš esmės kvepalai gali būti net ir visiškai neatskiriama kasdienybės bei stiliaus dalis. Kvepalus naudojantis žmogus tikrai liks pastebėtas, o šiais laikais kai tiek daug pasirinkimo, tiek kvepalai vyrams, tiek kvepalai moterims gali būti labai įvairūs. Kiekvienas atras norimą aromatą, kuris džiugins ne tik geresne nuotaika, bet ir didesniu pasitikėjimu savimi. Naudojantiems kvepalus, verta žinoti daugiau apie jų žymėjimą. Yra kelios kvepalų rūšys, kurios skiriasi koncentracija, intensyvumu ir ne tik kvapu. Taigi, kaip žinoti ką pasirinkti ir kaip žymimos skirtingos kvepalų rūšys?

Apie tai kokio intensyvumo bus kvepalų aromatas ir kokia jų kokybė labai dažnai pasako jų kaina, tačiau norint geriau įvertinti savo pasirinkimą, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kas parašyta ant buteliuko. Jeigu ant etiketės yra raidės PP, tai reiškia, jog tai yra tikrieji kvepalai, kurių trumpinys skamba taip – Pure Parfum. Tai nereiškia, jog visas buteliukas yra koncentruoto aromato, tačiau jame yra daugmaž 15-40 procentų aromatinių junginių, kurie užtikrina kvapo intensyvumą ir ilgesnį jų išsilaikymą. Aromatas gali būti puikiai jaučiamas nuo 8 iki 15 valandų, o kartais ant drabužių toks kvapas gali išsilaikyti ir ilgiau, priklausomai nuo medžiagos. Tačiau visuomet rekomenduojama kvepinti odą, o ne rūbus.

PDT ir EDP žymimi kvepalai, dar kitaip gali būti pažymimi kaip Parfum de Toilette arba Eau de Parfum. Juose gali būti 10-20 procentų pačių kvepalų koncentrato, todėl toks kvapas gali laikytis iki 6-7 valandų. Lietuviškai jie vadinami kvapiuoju vandeniu ir yra vieni iš dažniausiai pasirenkamų.

Eau de Toilete bei Eau de Cologne dar žymimi EDT IR EDC. EDT tualetinis vanduo išlaiko kvapą iki 4 valandų. Odekolonas kvapą išlaiko iki 2 valandų ir tai labiau kvepalai vyrams nei moterims. Tai gana ekonomiškas variantas, tačiau kadangi nusipirkti šios rūšies kvepalų galima už žemesnę kainą, jų naudoti galima tiesiog daugiau. Kai kuriems ne toks intensyvus kvapas kartais būna kur malonesnis uoslei nei didesnės koncentracijos kvepalai.