Press "Enter" to skip to content

Laiminga katė: patarimai, kaip tai pasiekti

Prieš kurį laiką jūsų šeimą papildė nuostabaus mielumo katė, tačiau pastebite, jog jai pakankamai sunku prisitaikyti ir ji vis dar nesijaučia jaukiai? Jei taip, tuomet jums galėtų praversti keli praktiški patarimai, kurie padės paversti jūsų katę daug laimingesne.

Įsigykite draskyklę

Jei auginate katę, būtinai turite jai parūpinti ir tinkamą draskyklę. Katės mėgsta draskytis, nes tai yra labai naudinga jų nagams ir kartu tokiu būdu jos palieka savo kvapą, žymėdamos teritoriją. Taip pat kačių draskyklė padeda katei išsitempti, todėl tai naudinga ir jos fizinei savijautai.

Jei nenorite, kad kaskart kentėtų jūsų baldai, kilimai, sienos ir kiti namuose esantys paviršiai, būtinai įsigykite bent dvi draskykles. Viena jų gali būti draskymo stovas, o kita – draskyklė-namelis (arba kačių medis). Jei įsigysite draskyklę-namelį, suteiksite savo katei galimybę ne tik draskyti nagus, tačiau taip pat ir vietą laipioti, žaisti bei ramiai ir saugiai ilsėtis.

Reguliariai šukuokite

Reguliarus katės kailio šukavimas yra labai svarbus jos kailio būklei ir bendrai savijautai. Jei savo katę šukuosite nuo mažens ir tai darysite reguliariai, jai tai nekels jokio diskomforto ir netgi bus labai maloni bei atpalaiduojanti procedūra. Reguliarius šukavimas taip pat padeda išvengti ir sąvėlų.

Pasirinkite tinkamus dubenėlius katei

Labai svarbu, kad jūsų pasirinkti dubenėliai katėms būtų pakankamai platūs, tačiau ne per daug gilūs. Pastebima, kad nemaža dalis kačių šeimininkų nuvertina maisto ir vandens dubenėlių svarbą. Tačiau jei dubenėliai bus per gilūs ir per siauri, ėdant ir lakant jos ūsai liesis prie dubenėlio kraštų, tokiu būdu keldami jai didelį stresą. Taip pat galite išbandyti ir šiek tiek nuo žemės pakeltus dubenėlius, kadangi kiekviena katė yra individuali ir jai gali tikti skirtingo tipo dubenėliai katėms.

Žaiskite su kate

Jei norite, kad jūsų katė būtų laimingesnė, jokiu būdu nepamirškite apie kačių žaislus, kurie ją stimuliuotų, padidintų jos fizinį aktyvumą ir suteiktų smagių akimirkų. Tačiau nors svarbu savo katei parūpinti saugių žaislų, su kuriais ji galėtų žaisti viena, ne ką mažiau svarbu reguliariai skirti laiko ir pažaisti drauge su savo kate. Tokiu būdu sustiprės judviejų tarpusavio ryšys, katė jumis labiau pasitikės, bus prieraišesnė ir kur kas laimingesnė.

Eikite pasivaikščioti

Nors kai kurios katės yra linkusios būti tik namuose ir nėra teigiamai nusiteikusios ėjimo į lauką atžvilgiu, vis dėlto daliai kačių labai patinka tyrinėti gamtą ir būti gryname ore. Todėl visuomet verta įsigyti tinkamas katės petnešas bei pavadėlį ir pabandyti išeiti pasivaikščioti kartu su savo kate. Jei jai tai patiks, reguliarūs pasivaikščiojimai gryname ore gali paversti jūsų katę labai laiminga.

Suteikite katei privatumo

Nors galite labai mėgautis katės glostymu ir su ja praleistu laiku, tačiau, kaip ir žmonėms, taip ir kiekvienai katei reikia privatumo bei laiko sau. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte užtikrinti, kad jūsų katė turėtų vietą, kurioje ji galėtų pasislėpti ir atitrūkti nuo visos ją supančios kasdienės aplinkos. Tokioje vietoje ji atsipalaiduotų, pailsėtų ir ramiai pamiegotų. Jei ji turės privačią erdvę ir laiko sau, jausis daug laimingesnė.

Jei skirsite pakankamai dėmesio savo katei ir stengsitės labiau suprasti jos poreikius, galėsite daug lengviau užtikrinti, kad ji bus laiminga ir gyvens pilnavertį gyvenimą.

Norite daugiau patarimų, kaip padaryti savo katę laiminga? Tuomet siūlome nieko nelaukus apsilankyti https://mycat.lt/patarimai-kaip-savo-kate-padaryti-laiminga/ straipsnyje.