Mainymosi platformose jau ir vyriški drabužiai

vyriški drabužiai

Daugelyje Vakarų šalių dalinimosi ekonomika sparčiai juda į priekį. Tuo tarpu Lietuvoje ji dar tik įsitvirtina ir atranda įvairias naujas savo formas. Viena pirmųjų dalinimosi ekonomikos apraiškų mūsų šalyje buvo drabužių perleidimas kitiems savininkams. Atrodo, dar visai neseniai vienas startuolis pasiūlė merginoms atskirą platformą, kurioje buvo galima skelbti savo atiduodamus ar parduodamus drabužius. Šiandien tokių platformų daugėja, o jose pagaliau atsiranda ir vyriški drabužiai.

Kuo tai naudinga?

Dalinimosi ekonomika, tame tarpe ir drabužių perpardavimas, mainymas ar perleidimas kitam savininkui remiasi siekiu saugoti aplinką ir kuo mažiau teršti Žemę. Kiekvienais metais žemės gyventojai išmeta itin daug atliekų, ne visos jos perdirbamos. Kai kuriose šalyse tekstilės perdirbimas itin populiarus, tačiau Lietuvoje, ypač mažesniuose miesteliuose gyvenantys žmonės gana dažna nenešiojamus drabužius tiesiog išmeta. Norintiems ieškoti alternatyvų – internete kuriasi bendruomenės, skatinančios parduoti ar atiduoti savo drabužius.

Viena tokių – Imu Sau elektroninė parduotuvė. Tai dar vienas startuolis Lietuvoje, kuris siūlo savo drabužius perleisti kitiems savininkams. Džiugu matyti, kad skirtingai nei daugelyje panašių platformų, čia yra ir tokia skiltis kaip „Vyriški drabužiai“.

Tad ne tik moterys, bet ir vyrai čia gali skelbti savo turimus drabužius ir parduoti juos kitiems žmonėms Tereikia užsiregistruoti ir susikurti savo vartotoją. Tuomet sudėti norimų parduoti drabužių nuotraukas ir trumpai juos aprašyti, nurodant svarbiausias savybes, tokias kaip dydis, spalva, medžiaga ar gamintojas. Dažniausiai tokiose platformose parduodami vyriški drabužiai yra daug pigesni. Taigi, tai puikus būdas sutaupyti ir atsinaujinti garderobą.

Ką dar galima įsigyti ir parduoti?

Įvairiuose internete erdvėse galima rasti ne tik grupių, kuriose žmonės parduoda savo drabužius. Nemažai žmonių atiduoda, perparduoda ar perleidžia baldus, buities daiktus, netgi maistą. Tad vien tik drabužiais naujausios platformos neapsiriboja. Pavyzdžiui, Imu Sau svetainėje galima įsigyti ir parduoti ne tik drabužius ir avalynę. Moterys gali čia rasti skiltį, kurioje galima parduoti ar pirkti kosmetikos gaminius. Taip pat yra buities skiltis bei paslaugų skyrelis, kuriame galima rasti įvairių paslaugų tiekėjų.

Tai rodo, kad dalinimosi ekonomika Lietuvoje populiarėja vis labiau ir apima vis platesnį mūsų gyvenimo spektrą. Plečiantis suvokimui, plečiasi ir daiktų, kuriuos norime perleisti kitiems sąrašas. Todėl tiems, kurie nuolat linkę savo daiktus ne išmesti, o perduoti kitiems, labai patogu, kai internete atsiranda platforma, leidžianti vienoje vietoje paskelbti ne tik apie drabužius, bet ir kitus atiduodamus daiktus. Nebereikia lankytis keliose skirtingose platformose ar grupėse tam, kad paskelbti apie viską, ką norite parduoti ar padovanoti.