Press "Enter" to skip to content

Mergaitės svajonė – Baby Born lėlė

lėlė

Nors lyčių lygybės klausimais pasisakantys liberalių pažiūrų atstovai palaiko idėją, jog žaislai neturėtų būti vaikams skirstomi pagal lytį, tačiau tam tikri prigimtiniai dalykai ir skirstymai išlieka. Štai Baby Born lėlės – tai kūdikio gimimui ir augimui imituoti pritaikyti žaislai. Mūsų pasaulyje mamomis vis dar tampa moterys, ir būtent jos tik gimus kūdikiui jį maitina natūraliu būdu, eina į ilgesnes kūdikio priežiūros atostogas, o savo dukras moko – kada nors tapti mamomis. Kai kurios feministės būtent motinystę laiko aukščiausia išminties ir pasiekimų forma, todėl, kuomet mergaitei dovanojama Baby Born lėlė – tai dovanojamos nedidelės pratybos nuo mažens mokytis būti mama.

lelytė

Kada rinktis dovaną – lėlę?

Kaip išrinkti dovanas ir žaislus vaikams – atskira tema. Tačiau kada geriausia dovanoti dovana (pvz., lėles)? Psichologai siūlytų dovanas ir lėles naudoti kaip vieną iš vaiko auklėjime ir ugdyme funkcionuojančių elementų. Puiku, kai vaikas dovanas, žaislus, lėles gauna jausdamas, kad tai nutiko pelnytai. Perlenkti lazdos ir tik nusipelniusius vaikus apdovanoti, o kitu atveju neskirti jiems meilės ir dėmesio – nereikėtų. Tačiau apdovanojimų sistema gali itin gerai padėti išmokti kai kurias gyvenimo pamokas. Kalėdų Senelis irgi vaikų auklėjime užima tą pačią fikcinio apdovanojimo ir atpildo už buvimo gerais rolę. Tad apdovanoti vaikus galima rituališkai esant progoms, už nuopelnus. Atminkite, kad žaisluose ir dovanose skęstantis vaikas to ims nevertinti. Taip dažnai atsitinka vienturčiams arba pirmagimiams, kuomet tėvai turi platų socialinį ratą ir visi jo dalyviai (giminės, draugai) nuolat dovanoja daug dovanų. Verta kalbėti apie tai su visais ir surasti tam tikrą dovanojimo sistemą.

Žinoma, tai, kad planuojama dovanoti Baby Born lėlę ar jos priedus (rūbelius, daiktus, namelį, šuniuką, lėlės vonią ir kt.), nereiškia, kad negalima viso to įsigyti anksčiau. Juk perkant iš anksčiau, užtikrinsite, kad nupirkote būtent tą Baby Born variantą ir jos priedus, kurio nori vaikas. Taip pat galėsite ir sutaupyti – juk įvairių akcijų, nuolaidų, išpardavimų metu Baby Born lėlės kaina gali būti ir mažesnė.

Geriausias kainos ir kokybės santykis perkant žaislus

Jeigu dukrelė ar sūnus jau kuris laikas nepaliaujamai prašo nupirkti Baby Born, galite imti tai atsargiai žadėti. Tačiau nepamirškite ir pasidomėti kaina, kad žinotumėte, kokios vertės pirkiniui ruošitės. Pati Baby Born lėlė Lietuvoje kainuoja apie 50 – 70 eurų, o atskiri jos priedai (lovelė, vonia, drabužėliai, vežimėlis ir kt.) kainuoja įvairiai nuo kelių iki keliolikos eurų. Taigi, tai normali ir įprasta suma, kurią galima sau leisti mokėti už tikrai kokybiškus žaislus.

drabužiai lėlėms

 Kaip išrinkti lėlių aksesuarus

Jeigu perkate Baby Born lėlę, susidursite su klausimu, kokių priedų, akseksuarų reikėtų. Štai kaip tėveliai dažnai renkasi lėlių aksesuarus vaikams:

  • Geriausia – paklausti vaiko, ko jis norėtų.
  • Galima leisti pasirinkti iš tokių priedų parinkčių, kokius internete jau bus parinkę tėvai.
  • Gal norite pataupyti, todėl rinksitės pigesnius priedus.
  • O gal tiesiog nenorite, kad jūsų vaikas turėtų tuos pačius lėlės priedus, kuriuos turi ir kaimynų vaikai.

Gimtadienio dovana mergaitei

Jeigu nutariate dovanoti Baby Born mergaitei per gimtadienį, įsitikinkite, kad vaikui tai patiks. Visų pirma – žiūrėkite, kokiai amžiaus kategorijai žaislai skirti. Antra – atkreipkite dėmesį, ar ši mergaitė apskritai mėgsta žaisti su lėlėmis. Tai išaiškėja gana anksti. Geriau dovanoti tuos žaislus, kuriuos vaikas labiau mėgsta.