Press "Enter" to skip to content

Mikroautobusu keliaujame su vaikais: kaip pasiruošti kelionei?

kelionės

Daugelis tėvelių svarsto, ar mikroautobusu verta keliauti su vaikais – ar mažieji ištvers ilgas keliones, ar nepavargs, nepradės niurzgėti, nuo kokio amžiaus jau verta mažylį drauge pasiimti į keliones ir t. t. Tačiau populiarėjanti mikroautobusų nuoma Vilniuje rodo, kad vis daugiau šeimų išsirengia į keliones po Europą.

Europiečiai į viską žvelgia kur kas paprasčiau: nukeliavę į Pietų ar Vakarų Europą, sutiktume daugybę žmonių, kurie keliauja ne tik su vaikais, bet drauge vežasi gyvūnus, dviračius ir gausybę kitokio „inventoriaus“. Europa ne veltui laikoma vienu iš civilizuočiausių žemynų: čia bet kurioje kavinėje mažyliams bus pasiūlyta patogi kėdutė ir pateikiamas specialus vaikiškas meniu. Greta greitkelių įsikūrusiose poilsio aikštelėse rasite galybę pramogų vaikams, o pramogų, vandens parkai, muziejai ir kt. pasiūlys specialius bilietus šeimoms.

Vaikai yra kur kas ištvermingesni ir lankstesni, nei mano jų tėvai, o, vos spėję grįžti iš vienos kelionės, jie jau teiraujasi, kada šeima ir vėl keliaus. Kokio amžiaus vaikus vežtis į keliones, sprendžia patys tėvai, tačiau nemažai šeimų keliauja net su kūdikiais.

Keliauti nuomotu mikroautobusu, ypač su vaikais, bus patogiau nei lengvuoju automobiliu – jame daugiau vietos, bagažinėje tilps daugiau daiktų, jis komfortiškesnis.

Esminiai patarimai kelionėje

Keliaudami mikroautobusu su vaikais vasarą, galite iš namų išvažiuoti labai anksti ryte – dar švintant, 3–4 val. Vaiką patogiai įsodinsite į kėdutę ir jis dar bent kelias valandas galės ramiai miegoti. Kol mažylis miegos, įveiksite nemažą dalį kelio, o ir šviesiu paros metu keliauti daug maloniau.

Jei atostogausite Vakarų Europoje, Skandinavijoje, galite iki ten važiuoti ne mikroautobusu, bet dalį kelio įveikti keltu – vaikas mažiau pavargs.

Kad vaikas nepavargtų, maršrutą reikia suplanuoti taip, kad per dieną nuvažiuotumėte iki 800 km, o maždaug kas 2–3 val. sustotumėte atsipūsti bent 15–30 min.

Važiuodami stenkitės užimti vaikus, kad jie nenuobodžiautų. Ir nors kai kuriems bus įdomu dairytis pro langą ir nereikės nieko daugiau, kiti vaikai tik ir klausinės, kada kita stotelė. Tad paimkite vaiko mėgstamų žaislų, knygučių, važiuodami žaiskite žaidimus, duokite vaikui užkandžių ir t. t.

Kokius objektus aplankyti kelionės metu?

Svarbu, kad vaikas bent minimaliai galėtų prisidėti prie kelionės planavimo. Jau keliaudami, bandykite vaiką sudominti, pasakokite, ką aplankysite šiandien, kas toje vietoje turėtų jį sužavėti.

Į kelionės maršrutą būtinai įtraukite ir vaikams įdomius objektus, pavyzdžiui, nuotykių parką. Ieškodami lankomų objektų, būtinai apžvelkite ir tinkamus jūsų amžiaus vaikams.