Mitai ir tiesa apie veido odos priežiūrą

Norint gražios, sveikos ir jaunatviškos veido odos, būtina suprasti, kad veido odos priežiūra yra nuolatinis procesas. Tai reiškia, kad savo oda turėtumėte tinkamai pasirūpinti kiekvieną dieną. Šiandien aplink mus yra daugybė patarimų, susijusių su tuo, ką vertėtų daryti ir ko nevertėtų imtis puoselėjant savo veido odą. Ir nors dalis jų gali būti naudingi ir teisingi, nemaža dalis patarimų gali ne tik būti neveiksmingi, tačiau taip pat ir kenksmingi jūsų odai. Todėl sudarėme įvairių plačiai paplitusių odos priežiūros mitų sąrašą, kuris turėtų padėti jums lengviau suprasti, kuo neturėtumėte pasikliauti.

MITAS: Vietoje apsauginio kremo nuo saulės galima naudoti makiažą su SPF

TIESA: Kadangi kai kuriose šiuolaikinėse makiažo priemonėse yra SPF, dalis žmonių mano, jog jiems nebėra jokios priežasties naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Tačiau norint užtikrinti tinkamą veido odos apsaugą nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių, vien makiažo su SPF nepakanka. Juolab, kad net ir apsauginį kremą nuo saulės reikia tepti visą dieną, t.y. reguliariai, apytiksliai kas dvi valandas.

MITAS: Reguliariai naudojamos odos priežiūros priemonės tampa nebeveiksmingos, nes oda pripranta prie ingredientų

TIESA: Iš tiesų labai retai susiduriama su atvejais, kuomet oda „pripranta“ prie veido odos priežiūros priemonėse esančių ingredientų – greičiau kartais oda gali prisitaikyti prie tam tikrų potencialiai odą dirginti galinčių ingredientų, pvz., retinolio. Taigi, kai kalbama apie odai naudingus ingredientus, be kurių jos būklė tampa daug prastesnė, nėra jokios priežasties, kad naudingos veikliosios medžiagos nustotų teikti naudą mūsų odai, nebent pasikeistų odos būklė, kurią bandoma išgydyti.

MITAS: Karšto vandens pagalba atsiveria veido odos poros

TIESA: Mūsų veido odos poros nėra jautrios temperatūrai. Tačiau dėl karšto vandens išoriniai odos sluoksniai gali „išsipūsti“, todėl poros atrodo „atviresnės“, dėl ko dalis žmonių ima manyti, kad karšto vandens pagalba gali atsiverti jų poros. Taigi, tiesa ta, kad jos neatsiveria ir neužsiveria priklausomai nuo temperatūros. Prausiantis veido odą reikėtų naudoti tik drungną vandenį.

MITAS: Senėjimą stabdančias priemones reikėtų naudoti tik brandesniame amžiuje

TIESA: Klaidinga manyti, kad senėjimą stabdančias odos priežiūros priemones reikėtų pradėti naudoti tik brandesniame amžiuje arba anksčiausiai perkopus trisdešimtmetį. Iš tikrųjų odos priežiūros produktus nuo senėjimo, ypač savo sudėtyje turinčius antioksidantų, galima naudoti jau nuo 20 metų, ir kuo anksčiau pradėsite tai daryti, tuo bus geriau jūsų odai. Kita vertus, labai svarbu, kad būtų pasirinkti jūsų odos tipui tinkamiausi senėjimą stabdantys produktai, nes kiekviena oda yra skirtinga.

MITAS: Dienai ir nakčiai turi būti naudojamos tos pačios odos priežiūros priemonės

TIESA: Nors dalis žmonių mano, kad savo odos priežiūroje pakaks dienai ir nakčiai naudoti tuos pačius produktus, tai nėra teisingas požiūris į savo kasdienę odos priežiūros rutiną. Dieninė ir naktinė odos priežiūra turėtų būti skirtinga. Pavyzdžiui, dienai be visų kitų odos priežiūros priemonių būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kai tuo tarpu naktį reikėtų rinktis labiau odą atstatančias priemones, kurių sudėtyje yra atkuriamųjų ingredientų, pvz., peptidų. Be to, kai kuriuos odos priežiūros elementus, pvz., retinolį, reikėtų naudoti tik naktį, nes jis skatina odos ląstelių apykaitą ir paverčia odą jautresne, todėl tokiu atveju reikėtų vengti saulės.

MITAS: Dantų pasta gydo spuogus ir dėmeles

TIESA: Sutikite, tikrai esate girdėję apie dantų pastos „gydomąjį“ poveikį, kai kalbėta apie mūsų veido odos priežiūrą. Ir iš tiesų dantų pastos sudedamosios dalys, tokios kaip soda, vandenilio peroksidas, mentolis, eteriniai aliejai ar triklozanas, turi džiovinančių savybių. Tačiau dantų pastoje nėra sudedamųjų dalių, dėl kurių jos naudojimas spuogų ir odos dėmelių gydymui taptų veiksmingesnis už įprastinį gydymą, o naudojant dantų pastą ant odos, ji gali per daug išsausėti ir netgi būti nudeginta. Dantų pasta dirgina odą, todėl jos tikrai nereikėtų įtraukti į savo odos priežiūros rutiną. Yra daug efektyvesnių ir saugesnių būdų puoselėti savo gerą odos būklę ir kovoti su spuogais bei odos dėmelėmis.

MITAS: „Per dažnas“ veido odos plovimas neegzistuoja

TIESA: Manėte, kad jei labai dažnai prausite savo veido odą, ji bus kur kas švaresnė ir labiau spindinti? Tačiau per dažnas odos prausimasis gali sukelti išsausėjimą, padidinti jautrumą ir nulemti sudirginimą, todėl veido odos valymas turėtų būti saikingas. Geriausia pasirinkti švelnų veido odą raminantį valiklį, kuris būtų naudojamas kartą ryte ir kartą vakare.

Daugiau naudingos informacijos veido odos priežiūros tema rasite: https://www.chalure.lt/