Press "Enter" to skip to content

Mitas ar tiesa: ar įsirengus saulės elektrines tikrai sumažinama elektros kaina?

Saulė yra didžiausias aplink mus esantis energijos šaltinis, kurio nauda įsitikina vis daugiau Lietuvos gyventojų. Be jokios abejonės, saulės energijos sistema žymiai sumažins sąskaitas už elektrą. Tačiau nuogąstavimai dėl saulės baterijų veikimo ir neapibrėžtumas ilgą laiką buvo pagrindinės kliūtys, turėjusios įtakos saulės baterijų populiarumui. Vis dėlto, situacija pasikeitusi ir saulės elektrinės padeda nemažai sutaupyti. Ką verta žinoti, siekiant, kad elektros kaina būtų mažesnės?

Nerimą kelia elektros energijos sąskaitų padidėjimas

Didėjanti elektros kaina kelia nerimą daugeliui namų ūkių. Vartotojus, priklausančius vidurinei visuomenės klasei, neigiamai paveikė didėjantys elektros mokesčiai. Didėjant vartojimo, gamybos ir perdavimo išlaidoms, įmonės taip pat priverstos didinti elektros tarifus. Dauguma įmonių apmokestina elektrą pagal bendrą suvartojimą. Kuo daugiau suvartojama, tuo didesnis mokestis už srovės vienetą. Tai reiškia, kad pereinant iš vienos plokštės į kitą reikia mokėti papildomai.

Elektros kaina veiksmingai sumažinama naudojant saulės energijos sistemą

Saulės energija yra laisvai prieinamas energijos šaltinis, kurio dėka elektros kaina pastebimai mažesnė. Atogrąžų klimato sąlygomis jis yra prieinamas ištisus metus be jokių kliūčių. Investavimas į saulės energijos plokštes yra vienkartinė investicija, kuri leis sutaupyti. Galite pamiršti apkrovos praradimą, elektros sąskaitų padidėjimą ir elektros energijos tiekimo nutraukimą esant vėjuotoms klimato sąlygoms, kai namuose turite sumontuotą saulės bateriją.

Be to, saulės energijos sistema sumažins arba visiškai atsisakys elektros sąskaitos. Sutaupytus pinigus galite panaudoti kitiems naudingiems tikslams. Įrengę saulės energijos sistemą namuose, galėsite naudoti elektros prietaisus be didelių rūpesčių suvartodami elektros energiją. Jis jums tarnaus mažiausiai vieną ar du dešimtmečius.

Vyriausybės subsidijos ir atleidimas nuo mokesčių

Vyriausybė siūlo subsidijas ir mokesčių lengvatas saulės kolektoriams. Saulės energijos naudojimas veiksmingai padeda sumažinti taršą ir pagerinti savarankiškumą energijos srityje. Be to, valstybės sutaupytus elektros energijos gamybos lėšas būtų galima panaudoti kitiems paprastų piliečių poreikiams tenkinti. Taigi valstybė ir centrinė valdžia siūlo įvairias nuolaidas ir lengvatas tiems, kurie įsirengia saulės baterijas namuose.