Press "Enter" to skip to content

Namo šiltinimas biria vata – šiuolaikiškas ir efektyvus sprendimas

Jau kurį laiką svarstote apie galimybę imtis savo nuosavo namo apšiltinimo darbų? Tačiau pastaruoju metu negalite apsispręsti, kokį šiltinimo būdą pasirinkti? Žinoma, kai šiuolaikinėje statybų rinkoje yra tiek daug skirtingų sprendimų, kartais gali iškilti ne viena dilema. Tačiau jei jūs norite kuo efektyvesnio ir pranašesnio metodo, namo šiltinimas biria mineraline vata gali tapti bene efektyviausiu sprendimu.

Oro tarpo šiltinimas biria vata

Jei norite lengvesnio ir efektyvesnio būdo pagerinti savo namo mikroklimatą, oro tarpo šiltinimas biria vata gali būti bene pats veiksmingiausias pasirinkimas. Oro tarpe besirenkanti drėgmė lemia greitesnį vidinių namo sienų pelijimą. Be to, dėl esančio oro tarpo atsiranda sąlygos cirkuliuoti šaltam orui, todėl jis patekęs į vidų greitai atšaldo namą, sumažindamas vidaus patalpų oro temperatūrą. Tai reikšmingai sumažina namuose juntamą jaukumą, šilumą ir kartu padidina šildymo sąskaitas.

Tuo tarpu pasirinkus oro tarpą apšiltinti biria mineraline vata, minėta problema gali būti labai lengvai ir greitai eliminuota. Visų pirma veiksmingai sustabdomas pelėsio plitimas, pašalinama galimybė šaltam orui patekti į namo vidų ir ilgiau išlaikoma šiluma, kas padeda sutaupyti gerokai daugiau lėšų. Tiesą sakant, apšildžius oro tarpą biria vata, patalpų oro temperatūrą galima padidinti net 2-5 laipsniais, o šildymo sąskaitas sumažinti net iki 40 %. Tai yra reikšmingi skaičiai – ypač atsižvelgiant į tai, kad šiomis dienomis šildymo kainos yra labai aukštos.

Taip pat svarbu paminėti, jog be jau minėto pelėsio atsikratymo, biri mineralinė vata pasižymi ir papildomomis unikaliomis savybėmis. Ji geba veiksmingai atstumti drėgmę, jos ilgalaikis nusėdimas yra lygus 0 %, ji puikiai kvėpuoja, o jos šilumos laidumo koeficientas λ = 0,034 W/m·K. Be to, biri vata pasižymi aukščiausia nedegumo klase (A1) ir geba labai efektyviai izoliuoti garsą.

Besibaiminantiems dėl paties apšiltinimo proceso taip pat reikėtų nusiraminti, nes oro tarpo šiltinimas biria vata yra atliekamas labai greitai, nesudėtingai ir eliminuojant bet kokį paprastai tokio pobūdžio darbų atveju būdingą chaosą. Sienoje yra gręžiamos tik 24 mm skylutės. Tai atliekama labai tankiai ir strategiškai. Tokiu būdu oro tarpas yra labai kokybiškai užpildomas biria mineraline vata, kuri bėgant laikui nesukrenta ir pasižymi dideliu ilgaamžiškumu. Kai namo oro tarpo šiltinimo darbai yra užbaigiami, visos skylutės užglaistomos, pašalinant bet kokias matomas žymes. Pažymėtina, kad dėl savo unikalių savybių, biri vata tinka visoms sienų konstrukcijoms.

Visi šie išvardinti birios mineralinės vatos privalumai nulemia tai, jog šilumos energijos suvartojimas tampa gerokai mažesnis, namuose vyrauja didesnė šiluma ir jaukumas. O visų svarbiausia, kad visa tai yra pasiekiama be jokių didelių investicijų ir milžiniškų laiko sąnaudų.

Kitų namo dalių šiltinimas biria vata

Tačiau oro tarpo šiltinimas biria mineraline vata nėra vienintelis pasirinkimas. Nereikėtų pamiršti, kad šiltinimas biria vata yra labai universalus sprendimas. Todėl birios vatos pagalba galite apšiltinti ir savo namo perdangą, sienas bei stogą. Tiesą sakant, jau minėtos perdangos šiltinimas apsaugo nuo didžiausių namo šilumos nuostolių, tokiu būdu užtikrinant, kad jūsų namuose būtų daug jaukiau ir šilčiau. Tuo tarpu stogą apšildę biria vata taip pat galėsite užtikrinti labai tolygų ir vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį, užpildant net ir pačias menkiausias ertmes, be jokių šalčių tiltų. Visa tai padeda išvengti didelių šilumos nuostolių ir užtikrina ilgalaikį rezultatą.