Naujagimio odos priežiūros ritualai

Naujagimių oda yra labai jautri, tad visiškai natūralu, kad jai reikia skirti daugiau dėmesio nei paaugusiam vaikui. Taip pat gana įprasta, kad daugelis tėvelių pergyvena, kad teks išbandyti nemažai priemonių, kol bus rastos tokios, kurios labiausiai tinka Jūsų atveju. Svarbiausia taisyklė yra rinktis kuo natūralesnes priemones ir per daug jų nenaudoti, kadangi mažylio oda turi pati pažinti pasaulį bei jo dirgiklius.

Tinkamos sauskelnės

Svarbu, kad mažyliui būtų rastos labiausiai jam tinkamos sauskelnės. Tai yra vienas svarbiausių ir vienas pirmųjų darbų, kurį turi atlikti vaiko tėveliai. Jeigu iškart norite rinktis geriausią kokybę – tuomet siūlomos japoniškos sauskelnės.

1.     Jos pagamintos iš labai švelnios medžiagos, tad vaiko oda nėra alergizuojama.

2.     Maloniai glunda prie odos.

3.     Aukštas sugeriamumo lygis.

4.     Neuždengia bambos, kuri dar tik formuojasi.

5.     Su jomis kūdikio oda neperkaista.

6.     Ir taip pat ji nešunta. Tai labai svarbu vasaros metu.

7.     Yra spalvinis indikatorius, kuris nurodo, kad laikas keisti sauskelnes.

8.     Tvirta medžiaga leis patogiai uždėti sauskelnes.

9.     Sauskelnių gamyboje yra naudojamos ekologiškos medžiagos. Kadangi daugelis tėvelių šiais laikais skiria dėmesio tvarumui – tai yra svarbu.

10.  Siūlomos tiek kelnaitės, tiek sauskelnės su lipdukais.

11.  Plati dydžių gausa.

12.  Smulkmena, tačiau tokios sauskelnės atrodo patraukliai, patinka vaikučiams, kurie dar tik domisi pasauliu.

Visi šie privalumai dažniausiai ir lemia, kodėl tėveliai Lietuvoje prioritetą skiria japoniškoms sauskelnėms. Jas retai galima rasti fizinėse prekybos vietose, tad patogiausia yra pirkti internetu. Taip pat svarbu netikėti mitais, kad šio tipo sauskelnės yra labai brangios. Daugelis taip galvoja, kadangi jos labai tvarios ir tinkamos vaikams, kurie turi alergišką odą. Visgi, tai yra mitas. Kainas rasite internete, o perkant per akcijas dar ir galite sutaupyti.

Odos drėkinimas

Greta geros kokybės sauskelnių taip pat labai svarbu, kad mažylio oda būtų drėkinama. Reikia skirti kuo daugiau dėmesio kremams bei aliejams, kurie yra natūralūs, tai yra – juose kuo mažiau sintetinių medžiagų, kurios galimai gali dirginti odą. Tėveliai kartais renkasi tokias priemones, kurios labai maloniai kvepia. Tačiau tai ir yra didžiausias įrodymas, kad kreme arba aliejuje yra daug nenatūralių komponentų, kurie gali sudirginti vaiko odą. O ir drėkinti geriausia yra po vonios ritualų, saikingai, nes kas per daug, šiuo atveju, yra nesveika.

Maudymo metu – nereikia jokių specialių priemonių

Taip pat gana dažnai daroma klaida yra įvairios priemonės, kurios naudojamos maudynių metu. Tai yra šampūnai, muilai, dušo geliai… Juk ne veltui tokia pasiūla yra, taip? Visgi, jos dažnai per daug ir mažyliams tikrai tiek nereikia, kiek nori nupirkti tėveliai. Tiesa, jeigu jau nuspręsite, kad priemonių reikia – svarbu naudoti kuo natūralesnes. Taip pat – rinktis priemones skirtas vienai funkcijai atlikti. Dušo želė +  šampūnas +  muilas dažniausiai nėra geras pasirinkimas, kadangi didelė tikimybė, kad juose bus daugiau cheminių medžiagų, kurios gali paveikti ir taip gana jautrią vaiko odą.

Svarbiausia mažyliui yra tėvelių meilė. Tuomet ir visos priemonės, kurios bus naudojamos, galiausiai taps geros. Juk jam norisi jausti tėvelių odos prisilietimus, o ne įvairias kosmetikos priemones. Galiausiai, su laiku jų poreikis augs, tad bent jau kol kas, kol mažylis mažas – geriau jas riboti.

Daugiau informacijos apie japoniškas saukelnes https://kobi.lt/produkto-kategorija/sauskelnes-ir-serveteles/japoniskos-sauskelnes/