Press "Enter" to skip to content

Naujo darbo paieška ir daug žadanti karjera

Daugelis žmonių pripažįsta, kad darbo paieškos jiems paprastai būna pakankamai varginančios, sudėtingos ir reikalaujančios nemenkų laiko sąnaudų bei didžiulių pastangų. Ir net jei žmogus yra kvalifikuotas savo srities specialistas – tai anaiptol ne visuomet užtikrina, kad darbo paieška karjera jam būtų labai lengva ir paprasta.

Nepaisant to, ar naujos darbo vietos ieškantį žmogų domina darbas Alytuje, Kaune, Vilniuje, ar Klaipėdoje – visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių detalių, kurios gali palengvinti naujo darbo paieškas.

Ar galvoti, kad esate geriausi yra teisinga?

Labai dažnai galima girdėti aplinkinius kalbant, jog ieškant naujo darbo jūs turite pasitikėti savo jėgomis ir būti patys geriausi. Ir nors akivaizdu, kad pasitikėjimas yra labai svarbus veiksnys, vis dėlto nereikėtų viso to suprasti klaidingai. Pastebima, kad kai kurie žmonės pervertina savo sugebėjimus ir dėl to labai smarkiai prašauna pro šalį.

Nors jūs turite būti tvirti, žinoti savo poziciją ir spinduliuoti pasitikėjimu, jūs taip pat turite būti ir racionalūs bei nežvelgti į visą tai labai subjektyviai. Jūs turite kritiškai įvertinti savo turimą tikrąją patirtį ir žinias. Jūs turite būti visiškai tikri, kokie yra jūsų tikrieji sugebėjimai ir ką jūs galėtumėte pasiūlyti vienai ar kitai bendrovei, kurioje norėtumėte dirbti. Todėl svarbiausia, kad jūsų pozicija ir pasitikėjimas savimi atitiktų jūsų tikrąją patirtį ir žinias.

Nuo ko pradėti?

Be abejo, kad pradžioje jums reikės sudaryti savo gyvenimo aprašymą, kurį siųsite potencialiems darbdaviams. Tačiau svarbu, kad savo gyvenimo aprašymo kūrimui jūs skirtumėte pakankamai dėmesio ir pastangų. Turite būti tikri, kad jūsų gyvenimo aprašymas bus išskirtinis, atrodys profesionaliai ir padės jums išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų, kurie taip pat nuspręs pretenduoti į jums patikusią darbo vietą.

Taip pat kai kurie darbdaviai iš savo kandidatų prašo ir motyvacinio laiško, todėl jei jo bus prašoma ir pretenduojant į jums iš pirmo žvilgsnio patikusią darbo vietą, turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų motyvacinis laiškas atspindėtų jūsų asmenybę ir potencialiems darbdaviams labai aiškiai parodytų, kas jūs esate, ką galite jiems pasiūlyti ir koks yra jūsų požiūris į darbą.

Kaip ieškoti naujo darbo?

Tuomet, kai jūs būsite pasirūpinę savo profesionaliai atrodančiu gyvenimo aprašymu ir žinosite, kokie yra jūsų tikrieji sugebėjimai, turėtumėte nepraleisti progos pasinaudoti internetiniais darbo skelbimų portalais, kurie šiandien yra pagrindinė priemonė ieškant naujos darbo vietos.

Svarbu, kad atidžiai peržiūrėtumėte darbo skelbimų portaluose pateikiamus darbo pasiūlymus, atsižvelgdami į tai, kokios yra siūlomos darbo sąlygos, kokie yra keliami pagrindiniai darbdavių reikalavimai darbuotojams, koks yra siūlomas atlyginimas, kokios įmonės siūlo darbą ir kt. Visa ši informacija paprastai būna pateikiama darbo pasiūlyme. Todėl jūs privalote ją tinkamai įvertinti.

Žinoma, negalima pamiršti pasidomėti ir konkrečiomis įmonėmis, kurios siūlo darbą. Tai yra labai svarbi darbo paieškų dalis. Net jei iš pirmo žvilgsnio darbo pasiūlymas atrodo labai patraukliai, tai tikrai ne visuomet reiškia, kad tokį darbą siūlantį įmonė jums bus tinkama. Dėl šios priežasties yra labai naudinga išsiaiškinti, ką apie konkrečią įmonę kalba kiti vartotojai, koks yra jos žinomumas, kokia yra jos pagrindinė misija ir kiek metų ji veikia rinkoje. Kuo daugiau informacijos žinosite apie konkrečią įmonę, tuo lengviau jums bus priimti teisingą sprendimą kandidatuojant dėl vienos ar kitos darbo vietos.