Press "Enter" to skip to content

Nemanykite, kad pirmas kreditas nemokamai išduodamas kiekvienam asmeniui

pirmas kreditas nemokamaiInternete galima rasti itin daug naudingų paskolų pasiūlymų, tačiau nemanykite, kad pirmas kreditas nemokamai išduodamas kiekvienam asmeniui. Visos paskolos išduodamos tik tiems asmenims, kurie atitinka kreditingumo vertinimo reikalavimus, o tai reiškia, kad jeigu kredito teikėjas matys, jog jūs paskolos grąžinti neturėsite iš ko, tai jūs paskolos negausite. Net ir apie nemokamą paskolą galite tik pasvajoti, jeigu pajamų neturite visai. Vartotojams būtina žinoti, kad kreditoriai pajamas skaičiuoja pagal specialią formulę t.y. jie pajamas turi laikyti tvariomis, todėl ne visų rūšių pajamų šaliniai yra skaičiuojami į bendrą sumą. Atliekant kreditingumo vertinimą, kredito teikėjas atsižvelgia tik į tam tikras pajamas.

Labiausiai vertinamos tos pajamos, kurias asmuo gauna iš darbo santykių. Jeigu jūs oficialiai dirbate kažkokioje įmonėje, tai jūsų atlyginimas be abejo bus laikomas tvarių pajamų šaltiniu. Žinoma, visa suma bus paskaičiuota imant vidurkį. Tai reiškia, kad jeigu jūs dirbate vos porą mėnesių, tai jūs kredito gauti negalėsite, nes minimalus terminas turi būti bent jau 4 mėnesiai. Matote, kredito teikėjams privalu vidurkį skaičiuoti pagal paskutinius keturis mėnesius. Vidurkis yra paskaičiuojamas paprastai – sudedamos visų keturių mėnesių pajamos ir tada dalinama iš keturių. Tad, jums reikia žinoti, kad jeigu didesnį atlyginimą gaunate tik du mėnesius ir prieš tai gaudavote mažesnį uždarbį, tai bus skaičiuojamas tik vidurkis pagal paskutinius keturis mėnesius, o tai reiškia, kad bendra tvarių pajamų suma sumažės jeigu lyginsite vidurkį ir paskutinio mėnesio pajamas.

Vartotojams reikia žinoti ir tai, kad ne kredito teikėjai apskaičiuoja tvarių pajamų šaltinį, kuris gaunamas iš darbo santykių – šiuos duomenis registruoja SODRA. Kreditoriai patys paskaičiuoja tas pajamas, kurios gaunamos ne iš daro santykių. Tvariomis pajamomis gali būti laikomas uždarbis iš individualios veiklos. Bet, tokios pajamos skaičiuojamos kiek konservatyviau ir kreditoriams taikomas reikalavimas tokių pajamų vidurkį skaičiuoti jau nebe pagal 4 paskutinius mėnesius, o bent jau pagal 6 ar dar ilgesnį laikotarpį.

Tik gaunantys nemažas tvarias pajamas gali gauti kreditą, bet aišku – nereikia susigundyti atsitiktiniais pasiūlymais jų tinkamai neperžiūrėjus ir neišanalizavus visų niuansų.