Press "Enter" to skip to content

Odontologinė procedūra, kuri atliekama ne visiems. Kokia ji?

dantistas

Odontologiją įprasta sieti su gydymu, sveikata. O kokia procedūra atliekama ne visiems? Tai dantų balinimas.

Kam ir kada nebalinami dantys?

Dantys nebalinami, jei paciento amžius mažesnis nei 18 metų. Pirmiausia todėl, kad vaikams, paaugliams yra ilgalaikio jautrumo tikimybė. Kitas dalykas – saikingumas. Žinoma, balinamąja medžiaga piktnaudžiauti nederėtų, nepriklausomai nuo amžiaus.

Nebalinama, jei pacientas nešioja breketus, yra alergiškas peroksidui ar serga dantenų liga. Taip pat nėštumo metu, krūtimi maitinančioms moterims.

Nebalinama ir tada, kai dantų audiniai jautrūs, nudilę, pažeisti ėduonies.

Ir tai dar ne viskas, tačiau akivaizdu, kad profesionalas, atsakingas odontologas, įvertins, ar balinti galima, ar visgi ne. Ne atlikti procedūrą beatodairiškai – nei saugu, nei protinga. Sveikata rizikuoti nereikia.

Dantys patamsėję ir norėtumėte balinti? O gal rūpi pasikonsultuoti? Šie klausimai išgvildenami apsilankius odontologijos klinikoje „Odontėja“. Internete ją rasite adresu https://odonteja.lt/dantu-balinimas/ ir galėsite susisiekti pateiktais kontaktais.

Teigiami vertinimai

O kokią odontologijos kliniką galime laikyti gera? Įžvalgų šia tema netrūksta…

  • Gera klinika yra tokia, kurioje dirba mandagūs žmonės. Aišku, galima sakyti, kad nieko tai nereiškia. Bet kažin ar norėtumėte kokio rėkiančio gydytojo. Arba paskambinate telefonu, atsiliepia kas nors registratūroje ir pyksta, pyksta, pyksta…
  • Kitas aspektas – paslaugų aprėptis. Tarkime, jei būtų atliekama tik pora paslaugų, tai vargu ar kreiptumėtės. Juk ne tik patogu, bet ir aktualu, kad toje pačioje vietoje būtų teikiamos visos reikiamos paslaugos – profesionali burnos higiena, estetinis plombavimas, dantų protezavimas ir t. t.
  • Atidumas, kruopštumas – tai, be ko neįsivaizduojamas patikimo specialisto darbas. Ar reikėtų plombavimo, ar implantavimo, ši tiesa ir šie kriterijai išlieka gajūs.
  • Moderni įranga, kokybiškam darbui tinkamos ir pacientams patogios patalpos. Tai irgi nestokoja reikšmės.

Rūpestis

Būtų galima kalbėti ir kalbėti, dėlioti ir dėlioti mintis. Nes tai tema, kurios svarba – milžiniška. O kad dantys kuo ilgiau būtų sveiki ir gražūs, odontologai pataria du kartus ar kartą per metus užsukti dėl profesionalios burnos higienos (kas kiek laiko iš tiesų reikėtų, veikiausiai individualiai pasakys jūsų odontologas). Profilaktika yra apsauga nuo visokiausių nemalonių problemų. Juk, pavyzdžiui, pastebėjus ėduonies pradžią, lengviau dantį sutaisyti.

Odontologų darbas įvardytinas žodžiu „rūpestis“. Ne tik pacientas, bet ir gydytojas šitai puikiai supranta. Tai susiję ir su minėtu kruopštumu, atsakingumu. Jei koks nors sprendimas nebūtų į naudą (pavyzdžiui, balinimas), specialistai sakys tiesą. Nemeluos, nepripasakos išgalvotų dalykų. O juk ir nenorėtumėte apsilankyti pas gydytoją, kuris nurodytų, viskas kainuos 40 eurų, o procedūros metu užsimintų, kad bus penkiagubai brangiau…

Džiugu, kad šiuolaikinės tendencijos – pozityvios. Ar tai būtų balinimas, ar kita procedūra, patyrę specialistai imasi reikiamų priemonių (ir nesiima netinkamų).