,

Pagrindinės paskolų rūšys ir ką reiktų apie jas žinoti

paskolos internetu

Šiandien turėti finansinių įsipareigojimų tampa beveik norma. Kadaise būti kam nors skolingam buvo gėda, atrodė, jog toks žmogus nesugeba tvarkyti savo finansinių reikalų, tačiau dabar net ir turtingiausi bei įtakingiausi verslininkai turi įvairaus pobūdžio paskolų. Įstatymų suvaldytos palūkanų normos yra gana žemos, tad  kodėl gi, pritrūkus lėšų, nepasinaudoti tokia galimybe.

Pasiskolinti pinigų galima  turint įvairiausius tikslus:  vieniems pritrūksta lėšų verslo įkurti ar jį vystyti, kitiems paskola padeda įsigyti reikalingą buitinę techniką, tretiems –  puiki proga nepraleisti viliojančio atostogų pasiūlymo, dar kitiems – vienintelė išeitis įsigyti nuosavą būstą.Tačiau visas paskolas galima suskirstyti tik į dvi grupes, tai:

  • Trumpalaikės vartojimo paskolos
  • Ilgalaikiai įsipareigojimai

Trumpalaikės vartojimo paskolos

Trumpalaikės paskolos – tokios paskolos, kurias skolintojas suteikia trumpam laikotarpiui.Tiesa, už greitį reikia sumokėti – palūkanų norma, kurią įsipareigosite sumokėti bus daug didesnė nei toji, kurią sumokėtume bankui už tokio pat dydžio paskolintą suma daug ilgesniam laikotarpiui, tačiau pačios paskolos paraiškos patenkinimas užtruktų daug ilgiau.

Tiesa, laikai keičiasi, ir trumpalaikių paskolų  teikimo rinka tapo labilesnė – paskolų išmokos gali būti mokamos net metus ar dvejus.

Trumpalaikę paskolą, kuri dar vadinama greituoju kreditu,  gauti galima vos per keliolika minučių – tam net nereikia išeiti iš namų ar žvilgčioti į laikrodį – automatizuotu būdu paskola išduodama bet kuriuo paros metu. Viskas, ko jums reikia, tik užpildyti skolintojo internetinėje svetainėje suformuotą paraišką. Daugiau apie protingą skolinimąsi internetu galite paskaityti lrytas.lt rašomame straipsnyje.

Trumpalaikę paskolą galima gauti ir visiškai nemokamai, tai yra, nereiks sumokėti jokių palūkanų. Tiesa, šis reklaminis triukas galioja tik imant pirmąją paskolą, jei skolintojas, norėdamas pritraukti klientų, pasiūlo tokio pobūdžio akciją.

Trumpalaikės paskolos išduodamos ne tik verslininkams ar gerą kredito istoriją turintiems fiziniams asmenims.  Paskolą gali gauti ir skolininkai, ir neturintys oficialių pajamų asmenys. Internete ar per pažįstamus galima rasti ir neoficialių paskolų pasiūlymų, jas siūlo norintys savo pajamas įdarbinti žmonės, tiesa, reikia būti itin atsargiems ir neužkibti ant sukčių kabliuko.

Ilgalaikės paskolos

Nors greitosios paskolos internetu labai populiarios ir patogios, rinkoje siūlomos ir ilgalaikės paskolos. Jas  suteikia bankai ar kredito unijos. Jos paklausios tų asmenų tarpe, kurie planuoja įsigyti didelės vertės turtą, pavyzdžiui, būstą, sklypą  arba automobilį.

Paskola dažniausiai užtikrinama skolintojui priimtinu nekilnojamo turto įkeitimu. Tuo pačiu skolininkas priima finansinius įsipareigojimus, kurių nevykdymas gali padaryti neigiamą įtaką kredito istorijai, padidinti išmokų sumą, taip pat, dėl nemokumo, galima prarasti nuosavybės į įkeistą turtą teises.

Kaip ir minėjome, populiariausios paskolos yra greitieji kreditai, o štai antroje vietoje pagal populiarumą – paskola būstui įsigyti. Norint gauti šią paskolą skolininkui keliami tam tikri reikalavimai, o vienas jų – būtina pateikti pradinį įnašą, kuris gali siekti apie 10 proc. visos paskolos sumos. Taip pat būsto paskola yra tikrai ilgalaikis įsipareigojimas – ją išmokėti gali trukti net kelis dešimtmečius.

Dar vienas pirkinys be kurio sunku įsivaizduoti šiuolaikinio žmogaus gyvenimą, be abejo, yra automobilis. Naudotos ar nebrangios autotransporto priemonės įsigijimui pakaks santaupų ar trumpalaikio kredito, o štai brangiam automobiliui nusipirkti rinkoje egzistuoja specifinė paslaugų rūšis – paskola automobiliui arba autolizingas. Šios paskolos atveju užstatomas paskolos pagalba įsigytas turtas – transporto priemonė.

Ilgalaikės paskolos dažniausiai suteikiamos su užstatu, bet tai, kad rizikuojate savo turtu, turi ir pliusų: didesnė rizika tuo pačiu reiškia, kad ilgalaikės paskolos metinių palūkanų norma bus mažesnė. Ar galima gauti ilgalaikę paskolą neužstatant turto? Taip, galima. Tik palūkanų norma bus daug didesnė, ir paskola be užstato kainuos kelis kartus brangiau, o laiku nesumokėjus paskolos skolininką gali aplankyti antstoliai.