Press "Enter" to skip to content

Papasakokime vaikams apie Kalėdas…

laiškas kalėdų seneliuiDaugeliui Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių. Apskritai daugelis sureikšmina ne konkrečiai tą dieną, tačiau tą nuostabų laukimo periodą, kai viskas atrodo taip stebuklinga, kai kiekviena diena neatsiejama nuo gėrio linkėjimo, kai žmonės paprasčiausiai nori nustebinti visus, kurie yra aplinkui. Galima drąsiai sakyti, kad Kalėdos – tai metas, kai mes dažniau galvojame apie kitus, o ne apie save. Tam tai šventė – kuri padeda pradėti mylėti visus kitus. Argi tai nėra nuostabu?

Natūralu, kad daugelis švenčių laukia kartu su savo vaikais i dėl vaikų. Paprasčiausiai norisi, kad jie taip pat patirtų tą nuostabų švenčių laukimą. Tokiu atveju reikia kuo anksčiau pradėti vaikams pasakoti apie nuostabų šventės grožį ir kuo jis yra svarbus kiekvienam iš mūsų. Juk dažnai vaikai taip pat „apsikrėčiau“ laukimu ir Kalėdos jiems tampa ypač laukiama ir daug puikių emocijų sukeliančia švente.

Vaikai dažniausiai pradeda laukti švenčių tada, kai gauna laišką iš Kalėdų senelio. Tai puikus būdas parodyti, kad mažasis galimą atsaką į savo paties laišką, suteikia daugiau džiaugsmo ir tuo pačiu tikėjimo, kad kiekvienas yra svarbus ir kad kiekvienas gali pats susikurti svajonių Kalėdas. Žinoma, daugelis tėvelių neturi laiko tokių laiškų rašymui, tad dažniausiai geriausiu pagalbininku tampa profesionalai, kurie suteikia tokias paslaugas. Juk dažnai vaikai atpažįsta, kokius laiškus rašo tėveliai ir tokiu atveju išsiduoti yra labai paprasta. Štai puiki alternatyva yra specialistai, kurie užsiima tokių laiškų rašymui. Tuomet Jūsų vaikas gaus originalų ir vienetinį laišką, kuris eis nustebinti mažąjį. Dažniausiai prieš siunčiant laišką paprašoma, kad vaikas taip pat parašytų seneliui. Tuomet ir išlaikomas tas artimas konstantas ir suvokimas, kad įdėjus pastangų jos sugrįžta atgal, kadangi vaikas išsiunčia ir paskui gauna. Kartais greta laiško dažnai įdedama ir maža dovanėlė, kuri padeda dar labiau laukti stebuklo. Tai gali būti paprasčiausias žaisliukas, kuris vėliau bus kankinamas eglutės. Tačiau net ir tokia smulkmena dažniausiai tampa labai maloni bei jauki.

Pasakojant vaikas apie Kalėdas taip pat reikia nepamiršti pabrėžti, kad tai metas, kai reikia kuo aktyviau dalintis nuostabiausiomis akimirkomis ir tuo pačiu padėti tiems, kuriems pagalbos reikia. Paprasčiausiai daugelis mūsų gyvena labai asmeninius gyvenimus ir pamiršta, kad aplink mus yra labai daug žmonių, kurie jaučiasi vieniši ir kuriems net paprasčiausias bendravimas yra aukso vertės. Tokiu atveju pastangas padėti kitam labai svarbu parodyti vaikui, kad jis suprastų, kad ši šventė tikrai ne tik dovanos, tačiau galimybė būti geresniu. Tokiu, kad pavyktų po vieno Kalėdinio stebuklo visą likusį gyvenimą tapti empatišku. O juk dažniausiai tėveliai ir ugdo vaikus per tam tikrus procesus. Šiuo atveju tai yra Kalėdų laukimas, kuris turi būti neatsiejamas nuo gerumo.

Galiausiai, laukimas turi būti labai smagus ir neatsiejamas nuo pačių gražiausių emocijų, nuo šypsenų ir pozityvios nuotaikos. Pamirškite visus rūpesčius ir pykčius. Juk tai toks nuostabus metas, kuris yra neatsiejamas nuo to stebuklo, kurio dažniausiai sulauksime susirinkę visi prie vieno stalo ir patirdami pačias gražiausias akimirkas.

Laukite švenčių kartu su visais. Juk taip gera dalintis ir taip gera kiekvieną dieną žiūri į eglutę, kuri spindi gėriu, paprastumu ir jaukumu. Kiekvienas nusipelnė Kalėdų stebuklo ir kiekvienas gali tokio sulaukti. Tačiau pirmiausia reikia pačiam dėti pastangas, kad viskas sugrįžtų atgal.