Press "Enter" to skip to content

Parama saulės elektrinėms saulės parkuose

saulės elektrinės 

Tai, kad neturite nuosavo namo ar žemės saulės elektrinės statybai – ne bėda. Dabar mokama parama saulės elektrinėms, esančios saulės parkuose. Norėdami gauti paramą, turite paskubėti ir pateikti prašymą iki 2020 liepos 31 dienos. Taigi, pats tinkamiausias laikas pagalvoti, kiek sutaupytumėte elektrai, turėdami jėgainę.

Saulės parkas Kuršėnuose

„Saulės grąža“ saulės energetikos įmonė įkūrė didžiulį parką Kuršėnuose. Tai 5 MW jėgainių parkas, kuriame kiekvienas gali turėti savo elektrinę ir tapti energijos gamintoju ir vartotoju. Tikriausiai kyla klausimas, kaip galima naudoti parke jėgainės pagamintą energiją, jeigu jūsų butas yra už 100 kilometrų. Labai paprastai. Kadangi Lietuvoje turime šiltąjį ir šaltąjį laikotarpį, kurio metu saulė skleidžia labai mažą spinduliuotę, elektrinės daugiau energijos gamina vasarą ir mažiau žiemą, naktį. Palaikyti balansą generuojant elektrą padeda elektros tinklai (ESO). Vasarą pagamintas elektros perteklius kaupiamas tinkluose ir atsiimamas žiemą bei naktį. Už pasaugojimo paslaugą mokamas labai nedidelis mokestis. Turint nuosavą jėgainę, nors ir reikia mokėti pasaugojimo mokestį, vis tiek pavyksta elektros kaštus sumažinti tris kartus. Taigi, jeigu dabar už elektrą mokate 100 eurų per mėnesį, tai įsigijus jėgainę reikėtų mokėti tik 33 eurus. Per metus sutaupytumėte apie 780 eurų.

Parama saulės elektrinėms saulės parkuose

Jeigu jūs sunaudojate elektros už 100 eurų per mėnesį, vadinasi išnaudojate 730 kWh elektros. Jums reikėtų 8,7 kW galingumo jėgainės, kuri pilnai patenkintų jūsų elektros poreikius. Tokios elektrinės kaina būtų apie 8048 eurai. Parama saulės elektrinės ženkliai sumažintų jos pradinę kainą. Jos dydis siekia 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios, o tai yra apie 30 % visos elektrinės kainos. Taigi, elektrinės įrengimas jums jau tekainuos apie 5500 eurų, be to per metus jūs sutaupysite elektros išlaidoms skirtus 760-780 eurus. Jėgainė atsipirks vos per 5-7 metus, o paskui saulės elektrinė generuos energiją dar mažiausiai 20 metų, visą tą laiką jūs mokėsite tik labai mažą kainą už elektros pasaugojimą.

Jeigu esate susidomėję jėgainėmis saulės parkuos, galite konsultuotis su patyrusiais „Saulės grąža“ specialistais ir nepamirškite laiku pateikti prašymą dėl paramos saulės elektrinėms.