,

Patarimai keliaujantiems į Turkiją

Kiekvienas, kuris aplanko Turkiją, teigia tą patį – pasaulyje daugiau neatrasime nieko panašaus į Turkiją. Ir nors kai kuriems tai gali skambėti kaip hiperbolizavimas, vis dėlto kelionės į Turkiją visuomet pasižymi labai unikalia ir nepakartojama patirtimi. Todėl jei jus šią akimirką sudomino kelionės į Turkiją geriausiomis kainomis, yra keletas naudingų patarimų, į kuriuos jums vertėtų atsižvelgti.

1. Išmokite šiek tiek turkiškai

Tolėliau nuo pagrindinių šalies miestų nedaugelis žmonių supranta ir kalba angliškai. Tačiau gera žinia yra ta, kad išmokti turkiškai tikrai nėra labai sudėtinga. Jei prieš vykdami į Turkiją jūs išmoksite bent šiek tiek turkiškai, galite būti tikri, kad jūsų kelionė bus kur kas sklandesnė ir malonesnė. Juolab, kad turkai labai vertina turistus, kurie supranta jų kalbą.

2. Paskanaukite tradicinių patiekalų

Nuvykę į Turkiją jūs akimirksniu suprasite, kad turite neribotą skirtingų patiekalų pasirinkimo laisvę. Ir tikrai nėra svarbu, ar jūs valgote mėsą, ar esate vegetarai – Turkijos virtuvė kiekvienam iš jūsų gali pasiūlyti neįtikėtinai didelį gardžių patiekalų asortimentą. Kadangi pasirinkimas yra toks platus, o kiekvienos kelionės laikas yra pakankamai ribotas, vertėtų pasistengti paragauti bent po mažytį kąsnelį kiekvieno jūsų sutinkamo patiekalo. Galite būti tikri, kad nenusivilsite ir praplėsite savo kulinarinį akiratį.

3. Renkitės stilingai, bet pagarbiai

Moterys Turkijoje rengiasi labai stilingai. Ir tai netruksite pastebėti vos tik jūsų lėktuvas nusileis Turkijos oro uoste. Ir nors kai kurios moterys nešioja galvos skaras ir visiškai po drabužiais paslepia savo kūną, didžiulė dalis moterų renkasi laisvą stilių, pvz., sijonus, šortus, aukštakulnius ar kt. Taigi, jei svarstote, kaip turėtumėte rengtis nuvykę į Turkiją, nepamirškite, kad priimtina yra viskas, kas neperžengia padorumo ribų. Jūs galite patys susikurti savitą stilių. Tuo tarpu, jei keliausite į religinio pobūdžio vietas, pasirūpinkite šaliu, kuriuo paslėptumėte savo plaukus, ir taip pat uždenkite savo kojas bei pečius.

4. Išvykite tolėliau už miesto ribų

Stambulas yra žinomas dėl savo senojo pasaulio, Ankara – dėl savo biurokratijos, o Izmiras – dėl graikų poveikio ir unikalaus senojo miesto dvelksmo. Tai yra nuostabaus grožio miestai, tačiau Turkijoje taip pat yra dar daugybė kitų regionų, kuriuos būtų naudinga aplankyti savo viešnagės metu. Todėl nesibaiminkite išvykti tolėliau už pagrindinių Turkijos miestų. Tai jūsų kelionei suteiks neįkainojamų akimirkų.

5. Pasidomėkite kultūra

Turkija vakarietiško mąstymo žmonių labai dažnai yra suprantama neteisingai, manant, kad tai yra išskirtinai musulmoniška šalis, kurioje yra laikomasi labai griežtų musulmoniškų taisyklių. Tačiau iš tiesų Turkija visuomet buvo pasaulietiška šalis, kurioje didžiąją dalį sudaro musulmonų populiacija. Tai reiškia, kad religija ir šalis yra atskiros ir dauguma Turkijos miestų yra labai liberalūs, suteikiant gyventojams galimybę patiems nuspręsti, kaip jie praktikuos islamą.

Turkų kultūroje labai didelis dėmesys yra skiriamas garbei ir orumui, todėl ypač svarbu suprasti, kaip nuvykus į Turkiją jūs skirtingose situacijose turėtumėte elgtis. Taip pat labai svarbu, kad jūs atsargiai kalbėtumėte politiniais klausimais, kadangi nežinant to, kas yra svarbu ir aktualu turkams, pokalbių metu galima labai smarkiai prašauti pro šalį. Taigi, norint lengviau pasiruošti, prieš vykdami į kelionę po Turkiją, galite perskaityti vieną ar kitą internetinį tinklaraštį, kuriame apie šią daugelio turistų visame pasaulyje pamėgtą šalį yra pasakojama turkų lūpomis.