Press "Enter" to skip to content

Pjūklo priedai, kuriuos reikia turėti dirbant miške

Medžių pjovimas nėra lengvas darbas, jis reikalauja fizinės jėgos ir nuolatinio budrumo, kuris padeda išvengti neatsargių judesių su pjūklu. Pirmą kartą ruošiantis dirbti miške su benzininiu pjūklu, bus reikalingos tokios detalės kaip smeigės, pleištai, kuras ir alyva, atsarginės grandinės, galandimo įrankiai, apsaugos priemonės bei drabužiai.

Prieš einant į mišką

Prieš eidami į mišką pasiimkite neslystančias pirštines, praverstų apsauginiai batai ir kelnės, kurie pagaminti iš medžiagos, sustabdančios pjovimo grandinę ir pjūklą. Turėkite galvos, veido, akių, ausų apsaugas. Taip pat susiruoškite vaistinėlę, kurioje būtų pleistras, bintas, dezinfekavimo skystis. Visa tai užtikrins saugų darbą miške.

Pjūklo dalys: smeigės, kuras, pjovimo juostos, grandinės

Jums pravers šie įrankiai:

  • Aštrus kirvis padės medienos ruošos darbuose;
  • Matuoklis, su kuriuo pažymima kamiene reikiamą ilgį.
  • Kablys, skirtas pasukti, apversti, patraukti rąstus.
  • Rąstelių žnyplės pravers, norint pakelti ir pernešti šakas bei plonus rąstus.
  • Vertimo svirtelė padės nuversti medį.
  • Matavimo juostos.
  • Pjūklo smeigės naudojamos kaip atramos, giliai pjaunant medį.

Detalės pjūklo techninei priežiūrai

Darbuojantis miške teks pasirūpinti savo pjūklu. Svarbiausia jo dalis – grandinė, jai reikalingas geras tepimas alyva ir reguliarus galandimas. Taigi, su savimi turėkite galandimo įrankius – apvalią ir plokščią dildę, gylio ribotuvą.

Galandant grandinę reikės sutepti pjūklo juostos varomąją žvaigždutę, tam naudokite specialų švirkštą ir tepalus. Po galandimo sureguliuokite grandinės įtempimą.

Medžio pjovimas

Prieš pjaudami medį įvertinkite jo storį, pasvirimo kampą ir griuvimo vietą, pašalinkite viską, kas neleistų medžiui nuvirsti. Įprasti medžiai būna 30-40 cm storio, todėl jiems užtenka 40 cm ilgio pjūklo pjovimo juostos. Naudojamos smeigės užtikrina optimalų medienos sugriebimą, todėl darbas vyksta stabiliai.

Darbuojantis miške taip pat pravers atsarginės uždegimo žvakės, kuro filtras. Įvairias pjūklo dalis – smeiges, galandimo įrankius, atsargines grandines ir juostas, žvakes, kuro filtrus galima iš anksto įsigyti internetu. Rekomenduojame kokybiškų pjūklų detalių ir priedų internetinę parduotuvę agropartsbaltija.lt. Čia taip pat rasite veido, akių, ausų apsaugas, alyvos ir kuro bakelius – viską, ko reikia darbui su pjūklu.