Probiotinės priemonės plaukams ir jų didelė nauda

Dažniausiai išgirdę žodį „bakterijos“, būname linkę susieti jį su ligas sukeliančiais mikrobais, tačiau iš tikrųjų mūsų organizme yra tiek gerųjų, tiek ir blogųjų bakterijų. Sveiko žmogaus organizme yra subalansuota gerųjų ir blogųjų bakterijų mikrobioma, tačiau, jei ši pusiausvyra sutrinka, galima susidurti su įvairiomis ligomis ir sveikatos problemomis. Taigi, gerosios bakterijos yra vadinamos probiotikais – tai yra gyvi mikroorganizmai (bakterijos ir mielės), kurie natūraliai randami mūsų organizme.

Probiotikai yra būtini, kad mūsų žarnynas ir oda būtų sveiki, nes žarnyno flora yra atsakinga už daugybę sveikatai svarbių funkcijų. Tačiau probiotikai turi didžiulę įtaką ir mūsų plaukų sveikatai, kadangi sutrikus virškinimui ir kraujotakai, maistinės medžiagos nepajėgia pasiekti mūsų plaukų folikulų, sustiprinant ir apsaugant juos. Todėl labai įdomu ir naudinga iš arčiau pažvelgti į tai, kaip natūralios probiotinės priemonės plaukams gali pasitarnauti mūsų grožio priežiūroje.

Probiotikai kovoja su uždegimu

Probiotikai padeda kovoti su uždegimu. Nustatyta, kad probiotikai gali skatinti plaukų augimą mažindami streso sukeltą odos uždegimą ir sustabdyti plaukų slinkimą. Be to, gerosios bakterijos skatina ir imuninės sistemos priešuždegiminį atsaką, sutrikdant žalingą uždegiminį ciklą.

Subalansuoja hormonus

Probiotikai padeda subalansuoti hormonus, o tai yra labai svarbu siekiant spręsti plaukų slinkimo problemą. Streso hormonai reikšmingai prisideda prie plaukų slinkimo, o tie žmonės, kurių žarnyno sienelėse nėra pakankamai gerųjų bakterijų, dažniau susiduria su hormoninėmis problemomis. Tai lemia plaukų retėjimą ir jų slinkimą, todėl natūralios probiotinės priemonės plaukams gali tapti veiksmingais pagalbininkais siekiant kovoti su plaukų slinkimo problema.

Padeda sumažinti stresą

Probiotikai taip pat gelbėja lengviau įveikiant stresą, kuris ne tik nulemia daug skirtingų sveikatos problemų, tačiau taip pat prisideda ir prie plaukų slinkimo. Atlikti tyrimai parodė, kad traumuojantis įvykis gali sukelti šoką plaukų folikulams ir pastūmėti juos iš augimo fazės į slinkimo fazę. Tuo tarpu gerosios bakterijos gali padėti sumažinti streso ir nerimo lygį, tokiu būdu efektyviau kovojant su plaukų slinkimu.

Probiotikai skatina plaukų augimą

Probiotikai skatina plaukų augimą. Atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad probiotikai padeda plaukams sparčiau augti. Kadangi gerosios bakterijos palaiko hormonų pusiausvyrą, tai turi tiesioginę įtaką geresniam plaukų augimui.

Suteikia plaukams daugiau žvilgesio

Probiotikai taip pat gali suteikti plaukams daugiau žvilgesio, kurio paprastai taip įnirtingai siekiame kasdien kruopščiai puoselėdamos savo plaukus. Ir tai yra patvirtinta atliktų mokslinių tyrimų rezultatais.

Paverčia plaukus storesniais

Probiotikai padeda pastorinti mūsų plaukus. Įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad skirtingos plaukų augimo fazės iš tikrųjų prasideda odoje, o probiotikai padeda stiprinti ir storinti odos ląsteles, todėl plaukai tampa storesni. Tai reiškia, kad probiotinių plaukų priežiūros priemonių pagalba galima sustiprinti savo plaukus ir kartu tokiu būdu sumažinti plaukų lūžinėjimą.

Žodis pabaigai

Taigi, išvardintų probiotikų privalumų mūsų plaukams turėtų pakakti, kad suprastumėte, kokią didelę naudą jie gali turėti mūsų kasdienėje plaukų priežiūroje. Todėl jei iki šiol jums sunkiai sekdavosi prižiūrėti savo plaukus ir užtikrinti, kad jie būtų tvirti, gražūs, sveiki ir spindintys, nuo šiol profesionali kosmetika plaukams su probiotikais turėtų būti įtraukta į plaukų priežiūros rutiną. Sveiki, gražūs, tankūs ir žvilgantys plaukai nebėra neįgyvendinamas siekis. Pasirinkus tinkamas probiotines priemones plaukams, visą tai pasiekti galėsite be didesnių sunkumų.