Press "Enter" to skip to content

Registracijos adresas – problemiškiausias įmonių steigimo taškas

įmonės steigimasKas dabar steigia įmones? Tai jauni žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą ir daugybę idėjų. Paprastai jiems yra 20-28 metai, jie jau yra dirbę ne viename „oficialiame“ darbe ir kupini motyvacijos daryti kažką savo. Daugelis jų įmonę steigia tam, kad galėtų būti finansiškai nepriklausomi ir užsidirbtų daugiau pajamų šeima ir nuosavam būstui. STOP! Šioje vietoje reikia stabtelėti. Steigiantieji įmonę paprastai dar neturi savo nuosavo būsto, o, kaip žinoma, įmonei įsteigti reikalingas registracijos adresas, kurį suteikia tik NT savininkai. Jei jaunimas nėra NT savininkai, tai kur jie gyvena? Nuomojamame būste. Ar nuomotojai leidžia steigti savo bute ar name įmones? Dažniausiai ne. Čia ir prasideda didžiausios bėdos.

Įmonės steigimas yra tam tikrų dokumentų surinkimo ir patvirtinimo procesas. Reikia turėti elektroninį parašą tam, kad nereiktų eiti pas notarą. Bėda dar ir ta, kad elektroniniu parašu leidimą savose patalpose steigti įmonę turi pateikti ir NT savininkai. Visi savininkai, vieno nepakanka. Taigi, prisideda dar viena problema. Kaip savininkus priversti išsiimti el. parašą, kuris jiems bus reikalingas tik vienam kartui?

Visas šias problemas sprendžia elementari paslauga – registracijos adresas, kurį suteikia patys įmonės steigėjai. Juk nėra labai didelio skirtumo, kurioje vietoje steigta įmonė – kontaktuose rašomas korespondencijos adresas. Tokiu būdu registracijos adresas suteikiamas už papildomą kainą  – 85 eurus. Tai vienkartinis mokestis, tad nuomojantiems būstą jaunuoliams, norintiems įsteigti savo verslą ši paslauga yra labai priimtina ir patraukli.

Registracijos adresas suteikiamas tam tikrose patalpose. Kartais tai gali būti steigėjams priklausantis butas, arba verslo centre išpirktos patalpos. Vilniuje yra labai garsus butas Architektų gatvėje, kuriame įsteigta keli šimtai įmonių. Įstatymiškai viskas tvarkoje, tik atrodo gana keistai.

Steigimo metu, kai užsakoma ši paslauga, tiesiog dar kartą reikia suvesti el. parašo slaptažodžius, nes steigėjas paprastai suveda savo ir patvirtina leidimą steigti įmonę jam priklausančiose patalpose.

Vėliau registracijos adresą galima keisti, tačiau registracijos adreso keitimas jau kainuoja papildomai. Reikia tik vėl prisijungti su el. parašu prie „Registrų centro“ savitarnos svetainės ir pateikti reikalingus dokumentus susijusius su adreso keitimu ir naujojo savininko leidimu. Dažniausiu atveju tai jau būna patys įmonių savininkai, atsigavę finansiškai, pasiėmę būsto paskolas ir įsigiję savo nuosavą būstą.