Renkamės prezervatyvus: ką reikia įvertinti?

Tinkama apsaugos priemonė sekso metu yra būtina. Renkantis žiūrėkite – kokie yra Jūsų poreikiai, galimybės. Štai kontraceptinės tabletės aptariamos gana dažnai, tačiau abejojama – ar jos tikrai nedaro jokios neigiamos įtakos moters organizmui. O kaip dėl spiralės? Vargina tai, kad ji turi būti įdedama specialisto… Bene daugiausia dėmesio sulaukia prezervatyvai, kurie svarbiausia – saugo ne tik nuo nenorimo nėštumo, tačiau taip pat ir lytiškai plintančių ligų.

Rinkoje siūlomi prezervatyvai internetu yra labai įvairūs, tad ne visada paprasta rasti tuos, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Pateiksime trumpą gidą, kuris galbūt kiek pagreitins paieškas ir padės Jums rasti tą variantą, kuris ne tik atitinka poreikius, tačiau ir juos pranoksta. O radus gerą apsaugą, žinoma, kad verta ją naudoti ir toliau.

Dydis

Viena svarbiausių aspektų renkantis sargius yra dydis. Svarbu, kad jis tobulai apglustų penį. Tik tokiu atveju galite būti ramus, kad sargiai tinkamai atliks jiems skirtą funkciją. Pastebima, kad vyrai dažniausiai perka per didelius sargius. Taip tarsi sau suteikia daugiau pasitikėjimo. Tai nėra gerai. Per didelis sargis sekso metu gali nuslysti. Tuo tarpu per mažas gali suplyšti. Dėl to siūlome rinktis pagal dydžių lentelę, kuri gali padėti būti ramiu, kad radote tikrai tinkamų matmenų sargį, kuris stabiliai laikysis ir tikrai gerai apsaugos.

Matuokite penį erekcijos būsenoje, trijose vietose nuo galvutės iki pagrindo. Taip pat geriausia matuoti kelis kartus ir išsivesti vidurkį, kuris leis būti ramiu, kad duomenys yra tikslūs. O paskui rinktis sargius siūlome pagal žemiau pateiktas rekomendacijas:

 • Kai varpos apimtis yra 100 mm., Jums tiks prezervatyvai iki 47 mm pločio.
 • Kai varpos apimtis yra 100 – 110 mm., prezervatyvai nuo 49 iki 52 mm. pločio;
 • Kai varpos apimtis yra 110 – 120 mm., prezervatyvai nuo 53 iki 57 mm. pločio;
 • Kai varpos apimtis yra 120 – 130 mm., prezervatyvai nuo 57 iki 62 mm. pločio;
 • Kai varpos apimtis yra 130 – 140 mm., prezervatyvai nuo 62 iki 67 mm. pločio;
 • Kai varpos apimtis yra 140 – 160 mm., nuo 69 mm. pločio prezervatyvai.

Papildomos savybės

Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas yra rinktis tokius sargius, kurie gali ne tik apsaugoti, tačiau taip pat ir suteikti daugiau malonumo. Šiuo metu taip pat sargių pasiūla yra gana plati, tad rinktis reikia pagal savo poreikius, tai yra – ko yra siekiama.

 • Daugeliui patinka sargiai, kurie yra su papildomais iškilumais. Jie sekso metu suteiks daugiau pojūčių moteriai.
 • Taip pat galima rinktis tokius, kurie šildo arba vėsina. Žinoma, tai padės pajusti daugiau ir moterims, ir vyrams.
 • Mėgstami tokie prezervatyvai, kurie yra įvairių skonių. Trinties metu aromatas bus tikrai malonus, tampa tarsi afrodiziakas.
 • Visada verta daugiau dėmesio skirti lubrikuotiems sargams. Tuomet nereikės papildomai pirkti lubrikanto, teptis jo, tad kur kas paprasčiau, kai sargis yra paruoštas naudojimui iškart.
 • Ir daugelis kitų tipų.

Gamintojas

Renkantis siūlome kuo daugiau dėmesio skirti it gamintojams. Kai kurie yra labiau žinomi ir dažniausiai įvardijami kaip patys geriausi, tai yra Durex, Skyn ir t.t. arba galima rasti tokių, kurie yra aptariami rečiau ir tai dažniausiai kelia klausimą dėl kokybės. Kiekvienas gamintojas pateikia saugumo rekomendacijų lygį, kuris yra nustatomas testavimo metu. Jis turėtų padėti geriau nuspręsti dėl sargio veikimo kokybės. Dažniausiai žinomesni gamintojai džiugina kur kas geresne kokybe, tad daugeliui tai patinka, kadangi sargis ir yra perkamas tam, kad jis tarnautų funkcionaliai. Taigi, tam tikra prasme rinktis žinomų gamintojų sargius tikrai verta labiau.

Storumas

Dar vienas vertinimo aspektas yra sargio storumas. Šiuo metu rinkoje galima rasti itin plonų sargių, kurie lygiai tokie patys kokybiški. Kai kurie juos bijo naudoti, kadangi atrodo, kad jie tokie ploni, kad plyšimo tikimybė yra labai didelė. Nereikia to bijoti. Visgi, svarbu, kad sekso metu būtų maksimaliai atsipalaiduojama. Dėl to jau geriau rinktis storesnės sienelės sargius, tačiau tikrai jautis užtikrintų, kad sargis neplyš.

Medžiaga

Nors dažniausiai rinkoje aktyviausia yra siūlomi lateksiniai sargiai, tačiau galima rasti pagamintų ir iš visai kitų komponentų, kurie tinka asmenims, kurie turi jautrią odą. Dažniausiai apie alergiją lateksui išduoda bėrimai sekso metu, taip pat gali būti juntamas niežėjimas. Jeigu ir jums taip yra – siūlome išbandyti sargius, kurie yra gaminti iš kitų komponentų, o ne latekso.

Vyriški ar moteriški?

Galiausiai belieka nuspręsti, ar geriau poreikius patenkina vyriški sargiai, kurie yra perkami kur kas dažniau, ar moteriški, kurie ne tokie populiarūs, tačiau lygiai tokie patys yra saugūs. Džiugu, kad moteriški sulaukia vis daugiau dėmesio ir tuo pačiu pasirenkami pačių jų, kurios nori sekso metu turėti ne tik kur kas daugiau galios, tačiau taip pat ir ramybės. Tai nėra smulkmena. Saugumas sekso metu gali padėti atsipalaiduoti labiau, o tuo pačiu ir pajusti daugiau gerų emocijų.