Press "Enter" to skip to content

Šaltasis sezonas: kūno odos priežiūra

Šiurkšti ir sausa oda daugeliui tikrai nekelia susižavėjimo. Ji neatrodo dailiai, o ir nemalonių pojūčių tikrai sukelia. Šerpetojančios vietos kimba prie drabužių, kartais net pradeda trūkinėti, jei odos sausumas įgauna pagreitį. Norint išvengti tokių nemalonių pojūčių ir džiaugtis gražia oda net ir šaltuoju metu, tenka dėl jos pasistengti. Daugelis supranta, jog labiausiai nukenčia tos vietos, kurios nebūna pridengtos rūbais, tačiau žvarbus oras tikrai gali pakenkti visai kūno odai. Taigi, į pagalbą tokiu atveju turėtų atkeliauti kūno kremai, intensyvesnė odos priežiūra. Drėkinimas ir maitinimas yra būtini tiek šiltuoju, tik šaltuoju sezonu, tačiau daugelis tokiais atvejais daugiau dėmesio skiria veido odai, o kitos kūno dalys pamirštamos. Taigi, ką daryti, kad kūno oda irgi atrodytų nuostabiai?

Pirmiausia svarbu nenaudoti per karšto vandens maudynėms. Juk tikrai daugelis mėgsta atsipalaiduoti karštoje vonioje arba pasišildyti duše, tačiau karštas vanduo nėra pats geriausias pasirinkimas norint sveikos ir gražios odos. Šiltas vanduo tinka kur kas labiau nei karštas, nes jis nepažeidžia natūralaus riebalų sluoksnio, kuris turi apsaugojamąją funkciją. Tuomet oda gali tapti raudona ir palaipsniui imti pleiskanoti, šiurkštėti.

Sausinant odą po maudynių negalima jos trinti rankšluosčiu. Tai nėra geras būdas džiaugtis gražesne oda. Reikėtų ją sausinti švelniai, netrinant, o tiesiog glostant ar tapšnojant rankšluosčiu. Žiemos metu oda ir taip lengvai pažeidžiama, todėl vertėtų ilgam išmokti tinkamo odos nusausinimo.

Drėkinimas, kaip ir minėta, yra būtinas, todėl reikėtų išsirinkti patinkančią priemonę, kuri padės palaikyti drėgmės balansą. Kūno kremai su vitaminu E, alyvuogių aliejumi tikrai gali būti labai puikiai maitinantys, gali būti pasirinkti ir kūno sviestas, jei oda yra nuolat sausa. Kūno kremai kartais pakeičiami ir losjonais ar panašiais produktais, priklausomai nuo to kas tinka vienokiai ar kitokiai odai. Puikių priemonių kūno odos priežiūrai rasite – https://kosmetikosparduotuve.lt/. Atradus savo odai tinkamas priemones, bus galima džiaugtis dailėjančia kūno odos būkle. Dar vienas dalykas, ką turi žinoti kiekviena svajojanti apie gražią odą – reikia gerti daugiau vandens tam, jog oda išliktų sudrėkinta iš vidaus. Taigi, reikia susikoncentruoti ne tik į išorinę odos priežiūrą, bet ir į vidinę. Taip užsitikrinami geriausi rezultatai.