Press "Enter" to skip to content

Šalys, kurios geriausiai išnaudoja saulė energiją

saulės elektrinė

Saulės energija yra plačiai naudojama visame pasaulyje.

Saulės energetika geriausiai išvystyta Kinijoje

Vis tik didžiausia energijos iš saulės gamintoja yra Kinija. Šioje šalyje iš saulės gaunamos energijos galia lygi 130 gigavatų. Didžiausias Kinijos projektas yra Tenggeno dykumos saulės parkas Ningsijoje, kurio bendra galia siekia 1547 MW. Šioje šalyje daugiausiai pagaminama ir saulės modulių. Vyriausybės tikslas, kaip galima labiau sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį.

JAV

JAV yra antra pagal dydį, kurioje labiausiai išvystyta energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių. Joje yra kelios didžiausios pasaulyje saulės elektrinės. Nors Donaldas Trumpas atsisakė Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos, tikimasi, kad tai nesutrukdys vyriausybei ir toliau remti saulės energetikos projektus. JAV ir Kinija užima du trečdalius saulės energetikos rinkos.

Japonija sparčiai vysto energetiką iš atsinaujinančių šaltinių

Po Fukušimos branduolinės katastrofos Japonija savo žvilgsnį ryžtingai nukreipė į atsinaujinančius energijos šaltinius. Pasitelkiant naujausias technologijas, vėjo ir saulės energija šalyje vis geriau išnaudojama. 2018 metais Japonijos vyriausybė įsipareigojo padidinti energijos gavybą iš atsinaujinančių šaltinių nuo 15 % iki 24 %, iki 2030 metų.

Europos Sąjungoje saulės energija geriausiai išnaudojama Vokietijoje

Vokietija ilgą laiką buvo lyderė, pagal tai kiek energijos, pagamintos iš saulės, tenka vienam gyventojui. Iki 2050 metų planuojama išgauti 80 % energijos iš atsinaujinančių šaltinių. 2018 metais Vokietijoje iš saulės pagaminta 7 % visos šalyje sunaudojamos energijos.

Indija

Indija – tai pramoninė šalis, kurioje sparčiai auga saulės energetika. 2019 metais šioje šalyje instaliuota galia iš saulės siekė 28,18 GW, Indija tapo pigiausia saulės energijos gamintoja pasaulyje. Iki 2022 metų šalies vyriausybė turėjo tikslą pasiekti 20 GW galios, tačiau jį pavyko įgyvendinti 4 metais anksčiau.

Lietuva

Lietuvoje taip pat sparčiai vystoma saulės energetika, o vystymas skatinamas APVA parama. 2020 metais buvo patvirtinta apie 6700 prašymų gauti paramą, įsirengiant saulės elektrines.

Saulės energija – tai ne tik nemokamas energijos šaltinis, bet ir visiškai švari energija, kurią tinkamai panaudojus sumažinamas išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis.