Press "Enter" to skip to content

Saulės baterijos dabar turėtų būti aktualios ir fiziniams asmenims

Nemokama elektros energija, kuri gaunama pasitelkiant didžiausią nemokamą šaltinį – saulę, atrodo vis labiau patraukli ne tik įvairioms įmonėms, bet ir fiziniams asmenims. Namų statytojai vis labiau domisi naujausiomis technologijomis ir pastebima, kad jie jau patys ragina naujų namų šeimininkus atidžiau įvertinti elektros energijos gamybą naudojant saulės baterijas.

Saulės elektrinių moduliai gali būti montuojami ne tik jūsų sklype

Dažnai matoma daug klausimų, kurie kyla asmenims, norintiems įsirengti saulės jėgainę savo kieme. Dažniausiai galvojama ar pakaks vietos panelių bei kitos įrangos laikymui. Tačiau, ekspertai pabrėžia, kad norint turėti saulės jėgainę, ji gali būti statoma net ne jūsų namų kieme, o visai kitur. Šiuo metu smarkiai populiarėja viešieji saulės parkai, kuriuose montuojama įranga, priklausanti tiek juridiniams, tiek ir fiziniams asmenims. Tai reiškia, kad saulės baterija, kurią jūs užsisakote iš tam tikrų įmonių, gali būti montuojama specialioje tam skirtoje vietoje. Ten pagaminta elektros energija keliaus į bendrą tinklą. Tačiau, jūs gausite visą išsamią informaciją, kiek jūsų užsakyta įranga pagamino energijos.

Žinodami kiek jūsų įranga pagamino energijos, ją parduosite automatiškai. Galėsite tą sumą skirti padengti išlaidas, kurios susidarė naudojant elektros energiją iš vietinių tinklų. Tai yra ypač patogus pasirinkimas naujų namų savininkams, ypač tiems, kurie neturi didelio kiemo. Aišku, svarbu žinoti, kad viena saulės baterija jums tikrai nebus pakankama, todėl teks atlikti tam tikrus skaičiavimus.

Saulės baterijų skaičiaus kiekis priklauso nuo tam tikrų reikalavimų

Kadangi vyrauja nurodymai, kad naujos statybos namai patys turi pagaminti 50 procentų jų sunaudojamos energijos iš atsinaujinančių šaltinių, vadinasi teks paskaičiuoti kiek tiksliai saulės baterijų jums reikės užsakyti, jog jūsų būstas būtų priskiriamas A++ klasei. Turėkite galvoje, kad kuo daugiau elektros energijos suvartojama, tuo daugiau saulės baterijų jums reikės.

Taip pat naudinga žinoti, kad namų savininkai gali rinktis gerokai didesnius baterijų kiekius tam, kad per šiltąjį metų laikotarpį būtų pagamintą dar daugiau elektros energijos. Tokiu atveju, tą perteklių panaudosite tamsiuoju laiku kuomet jūsų įranga elektros energijos pagamins mažiau.