Sėjos kalendorius: kokius augalus sodinti įvairiais metų laikais?

Tiek patyrusiems sodininkams, tiek mėgėjams sėjos kalendorius gali būti naudingas. Tai praktiškas įrankis, kuris padeda planuoti, kada sėti konkrečius augalus ir atlikti kitus sodininkystės darbus.

Dalinamės praktiniais patarimais, kurių dėka lengviau suplanuosite sėją.

Ankstyvas pavasaris

Kai žiema užleidžia vietą pavasariui, laikas aktyviau užsiimti sodininkyste. Kadangi pavasario pradžia Lietuvoje dažnai būna gana žvarbi, pirmosiomis dienomis sutelkite dėmesį į sėklų sėjimą patalpoje arba šiltnamyje. Taip sukuriama palankesnė aplinka gležniems daigeliams dygti, apsaugant juos nuo atšiaurių oro sąlygų. Daržovės, tokios kaip pomidorai, pipirai ir prieskoninės žolelės, yra idealus pasirinkimas ankstyvai pavasario sėjai.

Vėlyvas pavasaris ir vasaros pradžia

Dienoms šylant ir mažėjant šalnų pavojui, galite sutelkti dėmesį į lauką. Sėkite sėklas tiesiai į dirvą. Sėjos kalendorius rodo, kad vėlyvo pavasario sezonas yra palankus metas tokiems augalams kaip morkos, salotos ir pupelės.

Vėlyvas pavasaris iki vasaros pradžia taip pat puikus laikas šiltojo sezono daržovėms: gali būti sėjami agurkai ir moliūgai. Būtinai patikrinkite konkrečius kiekvieno augalo reikalavimus, kad jiems būtų suteiktos geriausios sąlygos augti.

Vasara

Kai kurių augalų sėjimui palankiausi šilti, vasariški orai. Apsvarstykite galimybę sodinti greitai augančias daržoves, tokias kaip ridikai, burokėliai ir špinatai. Jas galima nuskinti dar prieš užklumpant vėsesniam rudens orui. Be to, jei mėgstate šviežias žoleles, vidurvasaris yra puikus metas sėti baziliką, kalendras ir krapus.

Ruduo

Vasarai baigiantis, dar neskubėkite nusimauti sodininko pirštinių. Ruduo yra tinkamas laikas augalams, kurie dygsta vėsesnėje temperatūroje. Lapinius žalumynus, tokius kaip lapiniai kopūstai, kartu su šakniavaisinėmis daržovėmis, tokiomis kaip ropės ir morkos, galima sėti vasaros pabaigoje, kad derlius būtų rudenį.

Pasiruošimas žiemai

Nors žiema gali atrodyti kaip ramybės laikotarpis sodininkystei, sėjos kalendorius rodo, kas tai labai svarbus laikas planuoti kitą auginimo sezoną. Žiemos mėnesiais užsisakykite sėklų, suplanuokite savo sodo išdėstymą, atlikite sodo erdvės remontą ar kitus patobulinimus.

Akivaizdu: gerai apgalvotas sėjos kalendorius yra būtinas sėkmingai sodininkystei. Nuo to priklauso augalų dygimas ir derliaus kokybė.