Press "Enter" to skip to content

Stringantys bėgeliai ir kiti furnitūros gedimai: kaip išvengti?

bėgeliai

ar ir Jums pažįstamas jausmas, kai regis, dar visai neseniai pirkti baldai, ima ir pradeda spyriotis: neatsidaro ar neužsidaro stalčiai, atsiranda garsas darinėjant spintelės duris? Tai problemos, su kuriomis susiduria nemažai žmonių. Tačiau tai dar nereiškia, kad baldų bėgeliai ar tvirtinimo detalės atitarnavo savo laiką. Kada problemą galima išspręsti patiems, o kada kreiptis į specialistus?

Dažniausi furnitūros gedimai ir jų sprendimai

  • Neatsidaro stalčius. Viena dažniausių problemų, su kuria galite susidurti, jeigu ilgainiui nuo kasdienio naudojimo, stalčiai pavargo ir pradėjo judėti nebe taip, kaip norėtųsi. Dažniausia stalčiai iš pradžių ima sunkiau darinėtis. Juos atidaryti tampa sudėtinga, reikia naudoti jėgą. Po kurio laiko galite pastebėti, kad         atidarant stalčių, atsiranda tarsi kliuviniai, kuriuos reikia įveikti. Galiausiai į tokius signalus nekreipiant dėmesio, stalčiai gali imti visai neatsidaryti. Tokiais atvejais gali pakakti išimti stalčius ir pažiūrėti, ar bėgeliai vis dar tinkamai veikia. Kartais problemą padeda išspręsti alyva arba lubrikacinis tepalas. Taip pravalius bėgelius, stalčiai vėl      lengvai juda savo kryptimi.
  • Atsirado garsas. Tai dažna problema, kuri ima kankinti, kai baldai tarnauja namuose ilgus metus arba kai jiems gaminant buvo sumontuota ne itin kokybiška furnitūra. Tokiais atvejais vyriai ar kitos tvirtinimo detalės greitai rūdija ir besitrindamos viena į kita ima skleisti nemalonų garsą. Jam išspręsti gali pakakti alyvos ar net aliejaus. Sutepu svyrius, garsas turėtų dingti.
  • Nesusitinka durys. Gana dažnai pasitaikanti problema, kuri gali atsirasti gana greitai, jeigu baldams buvo panaudotos žemos kokybės tvirtinimo detalės. Arba jeigu pasirinkti laikymo elementai, kurie nepritaikyti tokiam dideliam svoriui. Tuomet ilgainiui durys ima ir           šiek tiek nusileidžia, pakeičia savo vietą. Todėl dviejų durų šonai, uždarant spintą nebegali susitikti. Tokiu atveju reikėtų patikrinti laikymo elementus ir pakeisti juos naujais.
  • Stalčius neužsidaro. Dar viena dažna problema, kai stalčių gamyboje panaudojami nekokybiški bėgeliai arba stalčius daromas su per didele jėga. Jeigu ištiko tokia bėga, pirmiausia, patikrinkite, ar stalčių šonai yra sveiki, išvalykite bėgelius.

Kai nepavyksta išspręsti patiems

Kai baldai ima nebeatlikti savo funkcijų, o namuose randamos priemonės arba paprastas detalių pakeitimas nepadeda, reikėtų ieškoti meistro, kuris galėtų padėti išspręsti problemą. Geriausia kreiptis į furnitūros gamintojus, kurie teikia garantinį aptarnavimą. Jie suras bėdą, išspręs ją ir užtikrins darbų kokybę.