Press "Enter" to skip to content

Šuolis parašiutu: nepakartojama pramoga tiek ekstremalių pojūčių mėgėjams, tiek norintiems išmėginti kažką naujo

Jeigu esate ekstremalių pojūčių mėgėjas ir adrenalinas jums tiesiog būtinas, tuomet šuolis parašiutu – ideali laivalaikio pramoga. Viena akimirka, paskutinis žingsnis ir jūs jau mėgaujatės nenusakomu laisvės pojūčiu. Būtent tokiu pojūčius jums padės pajusti šuolis parašiutu. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau apie tai, ką reikia žinoti apie šią netradicinę, bet vis labiau populiarėjančią laisvalaikio pramogą.

Pirmiausia turėtumėte žinoti, jog šuoliai parašiutu gali būti kelių tipų. Todėl, rinkdamiesi šią pramogą, būtinai atkreipkite dėmesį i tai. Kokiu pojūčius gali sukelti kiekvienas šuolio parašiutu tipas?

Tandeminis šuolis. Tai yra šuolis dviviečiu parašiutu su instruktoriumi. Idealus variantas naujokui. Galėsite skirti minimaliai laiko pasiruošimui ir pajusti nepakartojimą laisvą kritimą. Tokie šuoliai dažnai vadinami „kengūra“. Toks pavadinimas tikriausiai kilo dėl to, jog šuolio sistema yra skirta dviems žmonėms: instruktoriui ir keleiviui. Šiuo atveju parašiutas yra dvigubai didesnis už įprastinį ir yra labai lengva valdomas. Su instruktoriaus pagalba parašiutas nukreipiamas norima linkme. Paprastai toks šuolis vyksta iš 3 000 metrų aukščio, o laisvas kritimas užtrunka apie 25-30 sekundžių. Kadangi šiuo šuoliu parašiutu išskirtinai pasirūpins instruktorius, jūs galėsite visu šimtu procentų mėgautis skrydžiu.

Šuolis sparno tipo parašiutu. Tai yra idealus variantas atlikti pirmąjį šuolį. Jums prireiks išklausyti kelių valandų instruktažą. Jo metu profesionalus instruktorius paaiškins šuolio sparno tipo paršiutų teoriją. Tai reiškia, jog sužinosite apie galimas situacijas ir būdus, kaip elgtis jų metu. Turėsite galimybę pasitreniruoti užsidėję parašiuto sistemą. Paties šuolio parašiutu metu šoksite mokamuoju sparno tipo parašiutu. Tikrai neišsigąskite. Tokie parašiutai naudojami visame pasaulyje ir yra išties saugūs.

Šuolis kupolo formos parašiutu. Ši pramoga yra skirta neišdildomų įspūdžių mėgėjams. Šuolis atliekamas iš 800 metrų aukščio. Pagrindinė šio šuolio patraukli savybė – viskas atliekama be instruktoriaus. Parašiutas išsiskleidžia  automatiškai po kelių sekundžių. Tad galima teigti, jog net ir šis būdas šokti parašiutu yra gana saugus. Turėsite išklausyti 1,5 valandos instruktažą. Jo metu instruktorius paaiškins šuolio parašiutu teoriją. Beje, nusileidę parašiutu, gausite tą patvirtinantį dokumentą. Ką gi, beliks pasveikinti įstojus į pradedančiųjų parašiutininkų gretas.