Vestuviniai žiedai yra grožio ir santuokos prisiminimas. Todėl labai svarbu žiedus rinktis kokybiškus, patvarius ir, žinoma, patogius. Juk tikrai nesinori visą gyvenimą nešioti žiedo, kuris vis krenta, ar atvirkščiai – trina pirštus? Tiesa, vestuvinio žiedo patogumas priklauso nuo kelių svarbių aspektų, kurių būsimi jaunavedžiai dažnai net nežino ir nepastebi. Taigi, vestuviniai žiedai, kaip juos išsirinkti?
Koks žiedas bus patogus?
Žiedą reikia rinktis pagal kokybės ir kainos santykį, kadangi rinkoje yra visko. Žiedas turi būti patogus, geriausia, kad jo net nejaustumėte. Žiedo vidinė forma gali būti dviejų tipų – tiesi (ne apvali) ir su komforto zona (žiedo vidus išgaubtas). Žiedo komforto zoną galima pasirinkti pagal mažojo pirštelio formą ir bendrą žiedo dizainą. Laimingiausios turėtų būti tiesių pirštų savininkės – turinčios vienodo dydžio pirštų galiukus ir gumbus, nes joms tiks visų formų žiedai, su komforto zona ar be jos. Žmonės, kurių pirštai nusmailėję ir siauresni nei jų sąnariai, turėtų rinktis komforto zonos žiedą, o žmonės, kurių pirštai smėlio laikrodžio formos, turėtų rinktis žiedą be komforto zonos. Taigi, žiedas su komforto zona puikiai apsijuos aplink pirštą, todėl neturėsite diskomforto ar nerimo, kad galite pamesti žiedą, tačiau jei pirštai tiesūs ar smėlio laikrodžio formos, to daryti nereikia.
Į ką atkreipti dėmesį, jei norisi išskirtinumo?
Būsimieji jaunavedžiai gali rinktis iš įvairių žiedų storių – svarbiausia, kad mūvėdami žiedą jaustumėtės patogiai, o sulenkus žiedo kraštai nesitrintų į pirštus. Jei norite itin plataus žiedo, bet nesijaučiate gerai jį mūvėdami – rinkitės žiedą su užapvalinta briauna – taip žiedo kraštas nebraižys pirštų. Tiesa, žiedai platesniais rėmeliais ne tik dažniau subraižo pirštus, jie greičiau susidėvi, juos sunkiau prižiūrėti, gali net ištinti pirštai. Žiedo rėmelio vidinėje pusėje gali būti išgraviruotos žinutės, vestuvių datos ir net jaunavedžių pirštų atspaudai – tai labai romantiškas būdas žiedui suteikti asmenybę. Tačiau reikia suprasti ir tai, kad tokios graviūros laikui bėgant gali šiek tiek nusitrinti, o darant gilesnius graviravimus, žiedo vidinėje pusėje esantys nelygumai gali trintis į pirštus ir sukelti diskomfortą.